oferta dla firm

we Wrocławiu I Online

szkolenia ruchowe

dla firm

oddechowe i

relaksacyjne

webinary

online

warsztaty

movement

popraw jakość swojej pracy

Czy stres i zmęczenie paraliżuje Ciebie albo wypala w pracy oraz w relacjach międzyludzkich?

Czujesz, że to właśnie stres jest przyczyną twojej bezsenności, bólów głowy, chaos oraz braku energii i wydajności w pracy?

Stres napina ciało, spłyca oddech i zwiększa ciśnienie krwi. Większość ludzi odczuwa stan paraliżu i chaosu , ale możesz jednak to powstrzymać.

Sposobem na odzyskanie wewnętrznego spokoju jest świadomość tego jak zareagować i tego, że oddech jest bezpośrednio połączony z Tobą, emocjami oraz stanem mentalnym.

Korzyści z kursu oddechowego w twojej firmie:

 • skuteczny wpływ na eliminację stresu
 • skuteczne ćwiczenia wpływające na głęboki stan wyciszenia i relaksu
 • ćwiczenia na obudzenie energii i koncentracji
 • wiedza i praktyka z interwencji na stres przed i podczas przemówień
 • ćwiczenia na efektywne dotlenienie komórek
 • ćwiczenia wspierające rytm i płynność oddechową
 • świadome oddychanie podczas pracy przy komputerze

Poznaj prowadzacego

jakub gontarski

trener oddechowy i personalny

Jakub Gontarski certyfikowany trener oddechowy metody Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® pasjonat ruchu z 30-letnim doświadczeniem.

Oddech na Stres-2022-fotografie-Grzegorz-Gołębiowski-19

Posłuchaj audycji nt. Sztuki oddychania z Jakubem Gontarskim

Techniki relaksacyjne i oddechowe w twojej firmie

Sesje oddechowe – Buteyko Clinic International® oraz Oxygen Advantage®

oddychanie metoda butejkilogo-OA-150x150

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

 • Efektywniejszą pracę układu oddechowego
 • Poprawę wzorców oddechowych na zdrowe i funkcjonalne
 • Lekkość i swobodę, rytm oddechowy nosem i przeponą
 • Efektywniejszy transport tlenu do komórek
 • Więcej energii
 • Jaśniejszy umysł
 • Głębsza koncentracja
 • Lepsza jakość głębokiego snu
 • Spokój, redukcja stresu
 • Wyrównanie ciśnienia krwi i tętna
 • Poprawę wydolności fizycznej
 • Drożne drogi oddechowe
 • Aktywniejszą pracę mięśnia  przeponowego
 • Relaksację mięśni gładkich organów wewnętrznych
 • Aktywację nerwu błędnego i przywspółczulnego
 • Wzmocnienie układ immunologiczny i odporność

korzyści płynące z
warsztatów oddechowych

Jak radzisz sobie ze stresem i zmęczeniem w pracy? Łatwo dajesz się wciągnąć w ten chwilowy paraliż. Za czym wtedy podążasz?

🗣 Jaka jest twoja pierwsza czynność albo reakcja kiedy dopada cię stres i zmęczenie?

🖐 Nie dolewaj oliwy do ognia oddechem przez usta: szybkim, dynamicznym, nie rytmicznym i hiperwentylującym, napinając klatkę piersiową. To tylko potęguje stres. 

👉 Wtedy jeszcze bardziej aktywujemy  część współczulną układu nerwowego czyli walka albo ucieczka i poczucie zagrożenia.

MASZ NA TO WPŁYW. Zmień wzorzec oddechowy na funkcjonalny.

Wzorzec to Twój unikalny sposób i jakość oddychania. Jaki wzorzec chcesz wybrać?

– PRAWIDŁOWY ODDECH NOSEM i PRZEPONĄ TO POTĘGA

✅ Poczuj, że oddech to nasze organiczne naturalne narzędzie, które wpływa na to jak się czujesz:-)

✅Prowadząc szkolenia i warsztaty oddechowe dla firm dzielę się wiedzą i praktyką oraz swoimi historiami, w których sam skorzysłem ze sprawdzonej oddechowej interwencji. Sam zmagałem się z chronicznym stresem, atakami paniki oraz stanami depresji.

Teraz mam na to wpływ. Świadomy oddech to potęga.

To eliminacja nie tylko chronicznego stresu, ale również bólów głowy, niedotlenienia oraz bezsenności przy użyciu prostych ale bardzo pomocnych ćwiczeń oddechowych.

✅Poznasz praktyczną wiedzę i ćwiczenia, dzięki którym poprawisz wzorce oddechowe na funkcjonalne, czyli takie, które pomogą Ci osiągnąć lepsze samopoczucie i poprawią jakość twojego życia i pracy.

Jakie są płuca twojej firmy?

Warsztaty ruchowe
w twoim miejscu pracy

Warsztaty ruchowe uwalniają napięcia i stres co przekłada się na efektywny poziom energii oraz lepszą wydajność.
Gry interaktywne, ćwiczenia prozdrowotne i relaksacyjne, polepszają jakość ruchu, mobilność ciała oraz jego funkcjonalność. Pomagam w poprawie kondycji i prawidłowej postawy. Wspieram w profilaktyce zdrowego kręgosłupa, bioder, kolan i obręczy barkowej. Szkolenie ruchowe poprawi kondycje i mobilność ciała Tobie oraz Twoim pracownikom.

Trening sprawnościowy obejmuje:

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

 • Więcej energii, stan aktywnego relaksu, nie wymuszony stan koncentracji i poszerzony zmysł percepcji
 • Efektywną i wydajną pracę mięśnia przeponowego, 
 • Minimalizacja bólu stawu krzyżowo biodrowego
 • Zdrowy i sprawny kręgosłup
 • Wzmocnione mięśnie głębokie stabilizujące naszą sylwetkę oraz postawę ciała
 • Lepszą mobilność, wzmocnienie i elastyczność  stawów, tkanek powięziowo – mięśniowych
 • Efektywną i wydajną pracę mięśnia przeponowego(najważniejszy mięsień oddechowy)
 • Głębszy relaks, głębszy sen i efektywniejsze procesy kompensacyjne 
 • Większą otwartość i zaufanie do własnego ciała i umysłu

WYPRÓBUJ SESJE ODDECHOWE ONLINE

Firmy, instytucje oraz fundacje, które podjęły z nami współpracę

FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące technik relaksayjnych dla firm

1. Czy techniki relaksacyjne w pracy są skuteczne w redukcji stresu?

Praca z oddechem i umiejętność jego opanowania to kluczowe czynniki wpływające na redukcje stresu. Warto zadbać o prawidłową technikę oddechu i skorzystać z niej w sytuacjach szczególnie narażanych na wysoki poziom stresu.

2. Jak nauczyć się przemawiać publicznie bez stresu?

Stres podczas przemówień w pracy towarzyszy dużemu odsetkowi pracowników, aby temu zapobiec, warto zainwestować w komfort psychiczny pracowników i skorzystać z warsztatów oddechowych, które uczą szybko redukować stres poprzez oddech. Nauczysz się prawidłowo oddychać podczas przemówień. To ważne, aby świadomie korzystać ze wdechu oraz wydechu, robić przerwy i efektywniej zarządzać mięśniem przepony. Szybkie nierytmiczne mówienie doprowadza do tzw hiperwentylacji co przyczynia się do dysfunkcji układu oddechowego, bólu głowy, braku energii i ogólnego zmęczenia.

3. Czy każdy pracownik otrzymuje dyplom po ukończeniu kursu oddechowego?

Techniki oddechowe dla firm, to kurs dedykowany mniejszym i większym grupom pracowników. Warsztaty dla firm przeze mnie oferowane pozwalają zintegrować się grupie oraz nabyć nowe umiejętności mające duży wpływ na efektywność w pracy. Każdy uczestnik kursu otrzymuje indywidualny dyplom ukończenia warsztatów z technik oddechowych dla firm.

4. W jakie szkolenia dla firm warto zainwestować w dobie Covid i narastającego stresu?

Jeżeli chcesz skutecznie zadbać o wydajność swoją i swoich pracowników warto rozważyć warsztaty dla firm polegające na nauce prawidłowego oddechu, który redukuje stres i poprawi wydolność organizmu. Metody, którymi pracuje to medyczna rekonwalescencja po covidowa, która wspiera wydolność płuc oraz systemy sercowo-naczyniowego. Oddech staje się lekki, swobodny, głęboki, rytmiczny i płynny.

Maciej Nikolczuk
Maciej Nikolczuk
2023-11-22
Jakub jest super fachowcem w dziedzinie oddechu jak i w treningach personalnych, ale również inspirującym motywatorem. Jego indywidualne podejście do moich celów i systematyczne wsparcie sprawiły, że osiągnięcie postawionych sobie celów stało się realne i satysfakcjonujące. W pełni polecam jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc przy osiąganiu zdrowia i kondycji fizycznej.
Emilia Tura
Emilia Tura
2023-10-28
Świetne warsztaty oddechowe. Dzięki warsztatowi oddechowemu u Kuby zupełnie inaczej spojrzałam na to jak oddycham, szczególnie podczas wykonywania sesji masażu. Proste ćwiczenia sprawiły, że mój oddech bardziej wspiera mnie podczas mojej pracy. No łatwiej mi się oddycha 🙂 Kuba ma ogromną wiedzę, którą w zrozumiały, przystępny i ciekawy sposób przekazuje innym. Fajnie, że na warsztacie jest sporo miejsca na praktykę. Z całego serca polecam 🙂
Mateusz Strugała
Mateusz Strugała
2023-04-20
Od pewnego czasu korzystam z treningów oddechowych u Pana Jakuba. Trenuje boks zawodowo od wielu lat. Na codzień zmagam się z astmą, która utrudniała mi kontrole oddechu podczas treningów i walk. Dzięki naszym spotkaniom i systematycznym ćwiczeniom nastąpiła poprawa, dzięki której mam większa wydolność. Bardzo Polecam
Adam Przybyłek
Adam Przybyłek
2022-12-29
Do Jakuba trafiłem z polecenia. Jak się okazało to ten sam gość, którego artykuły w "Magazynie Góry" czytałem jakiś czas wcześniej myśląc sobie "o kurde ale facet ma wiedzę" ale jakoś chyba nie sądziłem, że taki poważny trener będzie zajmować się "zaawansowanym turystą" jakim zamierzam być. Chodzę po górach i zauważyłem jakim problemem jest oddech. A przecież nie powinien być. I tak się koło zamknęło, że trafiłem na trening do Jakuba. Wziął mnie - takiego amatora i zajął się na 120% profesjonalnie. I od jakiegoś czasu ciężko pracuję - widzę efekty i cele. Polecam szczerze.
Yenn
Yenn
2022-11-07
Kuba jest profesjonalistą z dużą wiedzą merytoryczną jak i praktyczną. Ma bardzo indywidualne podejście, co dla mnie osobiście było bardzo ważne. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie pytania i jest zaangażowany. Poza tym jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Podczas praktyki udało mi się pogłębić świadomość oddechu i dzięki ćwiczeniom dużo łatwiej mi go "uspokoić", co bardzo pomaga w odstresowaniu i rozluźnieniu. Jestem wdzięczna za wspólne sesje, które były bardzo motywujące oraz za wszystkie cenne rady i dobre słowo, którymi się ze mną podzieliłeś. Jeszcze raz dzięki i prawdopodobnie do zobaczenia :))
Marta Dudycz
Marta Dudycz
2022-11-06
Z ciekawości doświadczenia czegoś nowego trafiłam do Jakuba. Na stan zdrowia nie narzekałam, spalam jak suseł. Do sprawy podeszłam bardzo poważnie bo nawet wzięłam urlop na ten czas. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze to był najdziwniejszy a zarazem najciekawszy urlop. Całkowicie podporządkowany zaleceniom Jakuba. Istne szaleństwo, po 2 tygodniach nagle okazuje się ze życie bez kawy jest możliwe, popołudniowe drzemki nie są konieczne, a wieczory twórcze. Samopoczucie jest rewelacyjne aż chce się więcej od życia. Piękno tych ćwiczeń polega na cierpliwości, wyciszeniu i systematyczności. Jeśli tego Ci brakuje w tym zabieganym, przebodzcowanym świecie polecam tego rodzaju zajęcia i to tylko z Jakubem !!!!
Jola Renia
Jola Renia
2022-11-01
Bardzo polecam Pana Jakuba. Przekazał mi dużo wiedzy na temat fizjologii oddechu i powoli wprowadzał w praktyczne ćwiczenia. Duża wiedza plus indywidualne podejście, to jest to czego potrzebowałam, aby przestawić swój oddech na nowe zdrowsze tory. Dziękuję Panie Jakubie.
Luiza Kowal
Luiza Kowal
2022-10-23
Bardzo dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, polecam.
Tomasz Szklanko
Tomasz Szklanko
2022-10-18
Trafiłem do Kuby po przeczytaniu "Przewagi Tlenowej", chciałem poznać niuanse fizjologii i nauczyć się ćwiczeń oddechowych w prawidłowy sposób - w kilku spotkaniach przerobiliśmy podstawy które następnie zaadaptowałem do swoich treningów na siłowni i ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach spędziłem tydzień w Szwajcarii, wędrując z ciężkim plecakiem i wspinając się na dwa czterotysieczniki. Zero problemów z kondycją, zero jakiejkolwiek zadyszki, wszedłem na szczyty bez wysiłku, oddychając nosem 🙂 techniki których uczy Kuba zostały zweryfikowane w realnych warunkach i okazały się niezastąpione dla każdego kto chce rozwijać swoją wydolność tlenową, polecam i zachęcam z pełnym przekonaniem 🙂
Agnieszka Krawczyk
Agnieszka Krawczyk
2022-09-04
Byłam uczestniczką warsztatu prowadzonego przez Kubę podczas Festiwalu Na Bosaka w Połczynie Zdroju. Trzydniowa kilkugodzinna ścieżka poprowadzona bardzo merytorycznie w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze. Miałam już spore pojęcie o ćwiczeniach oddechowych, ale jego zajęcia wiele wniosły do mojej praktyki. Kuba Gontarski jest pasjonatem, dzieli się swoim doświadczeniem i drogą, jaką przeszedł- to bardzo cenne.

Więcej rekomendacji