Trening dla firm we Wrocławiu 

oddech
ruch
transformacja

Pomimo różnic w zadaniach wynikających z określonych funkcji i roli, firma to JEDNO CIAŁO.

Wspólny rozruch, ćwiczenia, gry interaktywne – integracyjne, zabawy ruchowe, ćwiczenia prozdrowotne i relaksacyjne, pozwolą uczestnikom polepszyć jakość komunikacji wewnątrz oraz na zewnątrz firmy. Warsztaty pomogą utrzymać wysoki i efektywny poziom energii oraz lepszą wydajność. Różnorodność ruchowa w pozytywny sposób wspiera pracę określonych receptorów ciała, ośrodków mózgowych oraz umysłu a to przekłada się na lepszą jakość w komunikacji międzyludzkiej. Ruch wspiera osiągnięcie zamierzonego celu. Wnieść pozytywną wibrację w przestrzeń swojej firmy!

JAKIE RODZAJE TRENINGU MOŻESZ WYKONYWAĆ W TWOIM MIEJSCU PRACY?

W mojej ofercie znajdziesz dwa rodzaje treningu, ktory można zaadoptować do twojego miejsca pracy – sesje oddechowe oraz regularne treningi grupowe. Możliwe są tez spotkania w formie warsztatów, które maja skondensowany charakter i odbywają się w określonych odstępach czasu. 

sesje oddechowe z trenerem personalnym

Budeyko-logo-150x150
logo-OA-150x150

Sesje oddechowe – Buteyko Clinic International® oraz Oxygen Advantage® Podczas sesji szkoleniowych uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą z fizjologii oddechu oraz dostaną praktyczny zestaw prostych ćwiczeń, dzięki którym będą mogli efektywniej zarządzać swoją energią i fizjologiczną wydajnością. Uczestnicy nauczą się lepiej kontrolować stres, odpuszczać napięcia oraz np. ból głowy. Regularna praktyka oddechowa przyniesie wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie twojego oddechu, jakości snu, efektywności w twojej pracy, rekreacji i komunikacji z otoczeniem Sesje oddechowe dają: więcej energii, lepszą wydajność, głębszy relaks i przepływ oraz regenerację. Ćwiczenia zmniejszają poziom stresu i bólów głowy oraz migreny tym samym dając większy spokój i lepszy poziom koncentracji.

Co zyskasz dzięki wykorzystaniu technik oddechowych?

 • transformacja dysfunkcjonalnych wzorców oddechowych: hiperwentylacja, świszczący oddech, kaszel, astma wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, zwężenie oskrzeli i pęcherzyków płucnych
 • poprawa funkcjonalnych wzorców oddechowych oraz ich pozytywnym wpływem na   procesy biochemiczne oraz biomechaniczne naszego organizmu: pneumatyka naszej przepony, rozumianej jako pompy ssąco – tłoczącej
 • opanowanie i zmniejszenie astmy wysiłkowej, duszności, bezdechu sennego i zwężonych oskrzeli oraz naczyń krwionośnych
 • zwiększenie wydolności tlenowej i beztlenowej – zmniejszenie wrażliwości na hiperkapnie i hipoksję
 • mniejsze odczucie zadyszki w trakcie ćwiczeń fizycznych
 • odlepianie naczyń krwionośnych(szersze światło naczyń), lepszy pływ krwi, sygnalizacji baroreceptorów: tlenek azotu i dwutlenek węgla
 • efektywniejszy  transport tlenu do komórek – organów – pracujących mięśni
 • wyższy pułap tlenowy VO2 max
 • późniejsze wystąpienie objawów zmęczenia i wyższy próg mleczanowy(lepsza tolerancja na kwasicę mięśniową)
 • zmniejszenie objawów hiperwentylacji, lepsza praca wentylacyjna i perfuzyjna oraz pojemności minutowej naszych płuc
 • regulacja kwasowo – zasadowa naszych komórek i ph krwi( relacja jonów wodoru i wodorowęglanów)
 • zmniejszenie ryzyka urazów i kontuzji
 • prawidłowe utrzymanie sprawności w trakcie odpoczynku i regeneracji
 • lepsze radzenie sobie ze stresem, poprawa skupienia i zdolności koncentracji w czasie treningów, zawodów, rekreacji oraz w życiu codziennym

Trening funkcjonalny w twoim miejscu pracy

Opierając się na moim doświadczeniu z różnych tradycji ruchowych, uczę, jak obudzić, uwolnić i wzmocnić potencjał tkwiący w naszym instynkcie, pamięci ciała, logice i zdolności adaptacyjnej. Ten język rozumiemy jako fizyczne koherentne pole w zróżnicowanej cielesnej komunikacji, która staje się świeżym dialogiem pomiędzy autonomią jednostki a symbiozą w relacji.

Trening sprawnościowy obejmuje:

Co zyskasz dzięki regularnym ćwiczenia?

 • Wzmocnione mięśnie głębokie stabilizujące naszą sylwetkę oraz postawę ciała
 • Lepszą mobilność, wzmocnienie i elastyczność  stawów, tkanek powięziowo – mięśniowych
 • Efektywną i wydajną pracę mięśnia przeponowego, prostszy kręgosłup i zmniejszenie bólu stawu krzyżowo biodrowego
 • Lepszą plastyczność mózgu, koordynację motoryczną a tym samym wydajną współpracę lewej oraz prawej półkuli mózgowej
 • Lepsze poczucie równowagi oraz balansu
 • Lepszą orientację w przestrzeni,  szybkość reakcji, sprawną  komunikację z otoczeniem oraz grupą
 • Więcej energii, stan aktywnego relaksu, nie wymuszony stan koncentracji i poszerzony zmysł percepcji
 • Lepszą wydajność energetyczna
 • Głębszy relaks, głębszy sen i efektywniejsze procesy kompensacyjne 
 • Większą otwartość i zaufanie do własnego ciała i umysłu

Ergonomia w biurze i w domu:
dlaczego jest to ważne?

Ergonomia jest powszechnie kojarzona tylko z ustawieniami biurowymi. Coraz częściej, ponieważ coraz więcej z nas pracuje zdalnie w biurach oraz domach. Pomimo ważnych aspektów biurowego otoczenia czy profesjonalnego sprzętu biurowego, bardzo istotną rolę pełni prawidłowa forma ustawienia ciała podczas siedzenia, prawidłowy funkcjonalny oddech oraz regularne wykonywanie prostych ćwiczeń przed, w trakcie pracy oraz po jej zakończeniu.

Ergonomia w środowisku pracy odnosi się do optymalizacji sposobu pracy. Łączy naszą anatomię, fizjologię, aby pomóc nam zaprojektować środowisko pracy odpowiednie dla osób w nim pracujących. Obejmuje przede wszystkim takie projektowanie miejsca pracy, które sprzyja lepszej produktywności i dobremu samopoczuciu. Biuro domowe, które nie zawsze jest zoptymalizowane pod kątem ergonomii, może zwiększyć prawdopodobieństwo bólu pleców i problemów zdrowotnych kręgosłupa (wynikających ze złej postawy). American Posture Institute zauważa, że może to również prowadzić do obniżenia tempa metabolizmu i zaburzeń oddychania. Dolegliwości fizyczne mogą powodować problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak stres i depresja, a specjaliści od ergonomii Posturite  twierdzą, że zła postawa może wpływać na to, jak pozytywnie i pewnie się czujemy.

Dobra ergonomia ostatecznie zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo, zwiększając produktywność a jednocześnie zapewniając zdrowie oraz bezbolesność podczas wykonywania obowiązków biurowych.

Zadbaj o swoje zdrowie i swój oddech już od dzisiaj

co mówią inni o treningu w MIEJSCU pracy?

To transformacja, w życiu codziennym oraz w Twoim miejscu pracy.

Kuba sprawnie przeprowadził mnie przez kurs oddychania, w dwa miesiące usprawniając mój oddech o wymierne w skali bolt 100 procent!!! Jestem astmatyczką, od 25 lat biorę leki wziewne rano i wieczorem, do Kuby trafiłam za namową lekarza! - niech pani spróbuje metody Buteyko gdyż nie ma już większych dawek leku...Polecam z całego serca.
Basia Kisiel
Jestem po cyklach sesji oddechowych i efekty są super! Kuba ma tak ogromną wiedzę i przekazuje ją w sposób zrozumiały i klarowny, nikt tak nie potrafi zmotywować i wesprzeć człowieka w pracy nad sobą. Jeden z ciekawszych ludzi jakich poznałam w życiu. Jeśli chcecie poprawić swoje zdrowie i jakość życia to walcie jak w dym!
POLECAM BARDZO!
Iza Świerad