SPORT BEZ ZADYSZKI - KURS ODDECHOWY NAUKOWEJ METODY OXYGEN ADVANTAGE®​

Kurs oddechowy dla trenerów, zawodników amatorów oraz zawodowych różnych dyscyplin sportowych i ludzi aktywnych rekreacyjnie.

kurs oddechowy

sport bez zadyszki

oddech funkcjonalny w sporcie

✅ Jeśli jesteś osobą aktywną, uprawiasz sport i rekreację oraz chciałabyś/chciałbyś poprawić jakość swojego oddechu, kondycję i wytrzymałość, wyeliminować zadyszkę, brak tchu i duszności, to ten kurs dedykowany jest właśnie Tobie:-)!

✅ Poznasz praktyczną wiedzę i ćwiczenia, dzięki którym poprawisz wzorce oddechowe na funkcjonalne, czyli takie, które pomogą Tobie osiągać lepsze wyniki w sporcie zachowując zdrowy fizjologiczny oddech.

Oxygen Advantage® to naukowa terapia oddechowa poprawiająca wydajność naszych procesów fizjologicznych i biomechanicznych ciała. To autorski program stworzony przez Patricka McKeowna, który jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie oddychania oraz autorem książek, publikacji i artykułów naukowych poświęconych min. zmianom dysfunkcjonalnych wzorców oddechowych. To metoda wspierająca profesjonalnych sportowców, zawodników sportów walk, pasjonatów sztuki walk, tancerzy, aktorów oraz ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami rekreacji i nie tylko.

✅Oddychaj, lekko, swobodnie, głęboko, rytmicznie, łagodnie oraz efektywniej. Masz na to wpływ.

✅Ćwiczenia oddechowe przyniosą wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie twojego oddechu, jakości snu, efektywności w twojej pracy, sporcie, i komunikacji z otoczeniem.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z TECHNIKI ODDECHOWEJ OXYGEN ADVANTAGE?

To ścieżka oddechu OCZYSZCZONEGO, BEZ ZADYSZKI PODCZAS WYSIŁKU, LEKKIEGO, SPOKOJNEGO, RYTMICZNEGO I ZINTEGROWANEGO dedykowana jest dla każdego bez względu na wykonywany zawód. Zmień technikę oddechową i oddychaj zdrowiej, lekko, swobodnie, głęboko, rytmicznie, łagodnie oraz efektywniej.

Zażegnaj: hiperwentylację, świszczący oddech, kaszel, astmę wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, migrenę, brak koncentracji, brak energii. 

Podobnie, jak w przypadku metody Buteyko, za sprawą Oxygen Advantage masz możliwość zadbać o swoje zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Mianowicie poprzez stosowanie wskazanych technik relaksacyjnych opartych na oddechu możesz poprawić swoją wydolność fizyczną, wzmocnić układ odpornościowy, a także zyskać dodatkowy zastrzyk energii, jaśniejszy umysł lepszą koncentrację i jakość snu oraz zapanujesz nad stresem i atakami paniki. 

Ćwiczenia zwiększają wydolność oddechową, kondycję, lepsze dotlenienie komórek i dosłownie dopingują krew.

“Pomogę Tobie pozbyć się duszności, braku tchu oraz zadyszki. Nauczę Ciebie jak oddychać poprawnie, funkcjonalnie, lekko, swobodnie oraz rytmicznie w Twojej dyscyplinie sportowej. Dzięki prostym ale skutecznym ćwiczeniom nauczysz się efektywnie transportować tlen do pracujących mięśni.”

– Jakub Gontarski

Wzorzec oddechowy nosem to strażnik twoich płuc. Wspiera transport z tlenu z powietrza do pęcherzyków płuc oraz z krwi do komórek. Oddech nosem aktywuje efektywnej mięsień przepony, który totalnie wspiera transport krwi z tlenem a do tego przyczynia się do eliminacji stresu i zmęczenia.

Ćwiczenia oddechowe i ich regularności są jak najbardziej bardzo ważnymi aspektami wpływającymi na poprawę kondycji naszego układu oddechowego.

Ale to w jaki sposób oddychasz w czynnościach dnia codziennego (ale też podczas snu > tak masz na to wpływ 🙂 jest najprawdopodobniej najważniejsze. Nazywam to czasem najdłuższym ćwiczeniem oddechowym, który może stać się częścią waszej codziennej praktyki oddechu!

Przecież te wszystkie małe chwile, momenty pomiędzy twoimi ważnymi sprawami, pracą, obowiązkami dnia codziennego, przyczyniają się do naszego trwałego programowania wzorców oddechu. Oddech to neurofizjologia.

Poznaj prowadzacego

jakub gontarski

trener oddechowy i personalny

Oddech na Stres-2022-fotografie-Grzegorz-Gołębiowski-19

Jakub Gontarski certyfikowany trener oddechowy metody Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® pasjonat ruchu z 30-letnim doświadczeniem.

Moimi klientami są m.in. Michalina Ziółkowska dwukrotna mistrzyni Polski w kolarstwie górskim MTB, 8 miejsce na Mistrzostwach Świata, 8 miejsce ba Mistrzostwach Europy. 

Obecnie moimi klientami indywidualnym są m.in.: znany ultramaratonista Roman Ficek z zespołu Roman Hoka One One Team, zawodnicy sportów walk pro MMA m.in. Paweł Sołogub z Fight Lab Team oraz Krystian Chramęga z Konkret Team, Mateusz Strugała -zawodowy bokser WKS Śląsk Wrocław i inni, biegacze, biegacze ultra oraz kolarze mtb, pływacy, wielu innych pasjonatów różnych dyscyplin sportowych, ale również i tancerze oraz zawodowi aktorzy Uczelni Teatralnej z Wrocławia.

UWAGA: NIE MOŻEMY ZMIENIĆ PŁUC NA LEPSZY MODEL PRZED SAMYM STARTEM. KLUCZEM JEST REGULARNE WYKONYWANIE PROSTYCH ĆWICZEŃ I ZMIANA NAWYKÓW ODDECHOWYCH !!!

Dusiłem się kiedyś całe życie, kiedy byłem sportowcem (tzw. astma wysiłkowa). Odkąd pracuję z tymi ćwiczeniami, sport nabrał dla mnie głębszego znaczenia oraz chęci do rozwoju i samorealizacji

Jeśli doświadczasz zadyszki, duszności, braku tchu, braku możliwości złapania oddechu, astmy wysiłkowej ucisków w klatce piersiowej i w szyi (tzw. ściany oddechowej), podczas wysiłku, przygotowań, zawodów, startów oraz treningów, to ten kurs jest dedykowany dla CIEBIE!

KORZYŚCI KURSU SPORT BEZ ZADYSZKI ​

Ćwiczenia oddechowe przynoszą wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie oddechu, jakości snu, efektywności w pracy, sporcie, rekreacji i komunikacji z otoczeniem.

Pozytywna dyscyplina i codzienne, samodzielne ćwiczenia przynoszą zamierzoną transformację na wielu poziomach fizjologii i anatomii. To ścieżka oddechu oczyszczonego, bez zadyszki podczas wysiłku, lekkiego, spokojnego, rytmicznego i zintegrowanego

Główne zagadnienia i korzyści kursu:

 • dysfunkcjonalne wzorce oddechowe i ich transformacja: hiperwentylacja, świszczący oddech, kaszel, astma wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, zwężenie oskrzeli i pęcherzyków płucnych, podwyższone tętno, arytmia serca
 • funkcjonalne wzorce oddechowe oraz ich pozytywny wpływ na procesy biochemiczne i biomechaniczne ludzkiego organizmu
 • lepsza praca przepony, rozumianej jako pompa ssąco-tłoczącej
 • opanowanie i zmniejszenie astmy wysiłkowej, duszności, bezdechu sennego i zwężonych oskrzeli oraz naczyń krwionośnych
 • zwiększenie wydolności tlenowej i beztlenowej – zmniejszenie wrażliwości na hiperkapnię i hipoksję
 • mniejsze odczucie zadyszki w trakcie ćwiczeń fizycznych
 • poszerzanie naczyń krwionośnych, lepszy pływ krwi
 • lepszy transport tlenu do komórek, organów, pracujących mięśni
 • wyższy pułap tlenowy VO2 i VO2 max
 • późniejsze wystąpienie objawów zmęczenia i wyższy próg mleczanowy (lepsza tolerancja na kwasicę mleczanową – zakwasy)
 • zmniejszenie objawów duszności, braku tchu, hiperwentylacji, lepsza praca wentylacyjna i pojemności minutowej płuc
 • regulacja kwasowo-zasadowa naszych komórek i PH krwi (relacja jonów wapnia i wodorowęglanów)
 • zmniejszenie ryzyka urazów i kontuzji
 • prawidłowe utrzymanie sprawności w trakcie odpoczynku i regeneracji
 • lepsze radzenie sobie ze stresem, poprawa skupienia i zdolności koncentracji w czasie treningów, zawodów, rekreacji oraz w życiu codziennym.
Maciej Nikolczuk
Maciej Nikolczuk
2023-11-22
Jakub jest super fachowcem w dziedzinie oddechu jak i w treningach personalnych, ale również inspirującym motywatorem. Jego indywidualne podejście do moich celów i systematyczne wsparcie sprawiły, że osiągnięcie postawionych sobie celów stało się realne i satysfakcjonujące. W pełni polecam jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc przy osiąganiu zdrowia i kondycji fizycznej.
Emilia Tura
Emilia Tura
2023-10-28
Świetne warsztaty oddechowe. Dzięki warsztatowi oddechowemu u Kuby zupełnie inaczej spojrzałam na to jak oddycham, szczególnie podczas wykonywania sesji masażu. Proste ćwiczenia sprawiły, że mój oddech bardziej wspiera mnie podczas mojej pracy. No łatwiej mi się oddycha 🙂 Kuba ma ogromną wiedzę, którą w zrozumiały, przystępny i ciekawy sposób przekazuje innym. Fajnie, że na warsztacie jest sporo miejsca na praktykę. Z całego serca polecam 🙂
Mateusz Strugała
Mateusz Strugała
2023-04-20
Od pewnego czasu korzystam z treningów oddechowych u Pana Jakuba. Trenuje boks zawodowo od wielu lat. Na codzień zmagam się z astmą, która utrudniała mi kontrole oddechu podczas treningów i walk. Dzięki naszym spotkaniom i systematycznym ćwiczeniom nastąpiła poprawa, dzięki której mam większa wydolność. Bardzo Polecam
Adam Przybyłek
Adam Przybyłek
2022-12-29
Do Jakuba trafiłem z polecenia. Jak się okazało to ten sam gość, którego artykuły w "Magazynie Góry" czytałem jakiś czas wcześniej myśląc sobie "o kurde ale facet ma wiedzę" ale jakoś chyba nie sądziłem, że taki poważny trener będzie zajmować się "zaawansowanym turystą" jakim zamierzam być. Chodzę po górach i zauważyłem jakim problemem jest oddech. A przecież nie powinien być. I tak się koło zamknęło, że trafiłem na trening do Jakuba. Wziął mnie - takiego amatora i zajął się na 120% profesjonalnie. I od jakiegoś czasu ciężko pracuję - widzę efekty i cele. Polecam szczerze.
Yenn
Yenn
2022-11-07
Kuba jest profesjonalistą z dużą wiedzą merytoryczną jak i praktyczną. Ma bardzo indywidualne podejście, co dla mnie osobiście było bardzo ważne. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie pytania i jest zaangażowany. Poza tym jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Podczas praktyki udało mi się pogłębić świadomość oddechu i dzięki ćwiczeniom dużo łatwiej mi go "uspokoić", co bardzo pomaga w odstresowaniu i rozluźnieniu. Jestem wdzięczna za wspólne sesje, które były bardzo motywujące oraz za wszystkie cenne rady i dobre słowo, którymi się ze mną podzieliłeś. Jeszcze raz dzięki i prawdopodobnie do zobaczenia :))
Marta Dudycz
Marta Dudycz
2022-11-06
Z ciekawości doświadczenia czegoś nowego trafiłam do Jakuba. Na stan zdrowia nie narzekałam, spalam jak suseł. Do sprawy podeszłam bardzo poważnie bo nawet wzięłam urlop na ten czas. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze to był najdziwniejszy a zarazem najciekawszy urlop. Całkowicie podporządkowany zaleceniom Jakuba. Istne szaleństwo, po 2 tygodniach nagle okazuje się ze życie bez kawy jest możliwe, popołudniowe drzemki nie są konieczne, a wieczory twórcze. Samopoczucie jest rewelacyjne aż chce się więcej od życia. Piękno tych ćwiczeń polega na cierpliwości, wyciszeniu i systematyczności. Jeśli tego Ci brakuje w tym zabieganym, przebodzcowanym świecie polecam tego rodzaju zajęcia i to tylko z Jakubem !!!!
Jola Renia
Jola Renia
2022-11-01
Bardzo polecam Pana Jakuba. Przekazał mi dużo wiedzy na temat fizjologii oddechu i powoli wprowadzał w praktyczne ćwiczenia. Duża wiedza plus indywidualne podejście, to jest to czego potrzebowałam, aby przestawić swój oddech na nowe zdrowsze tory. Dziękuję Panie Jakubie.
Luiza Kowal
Luiza Kowal
2022-10-23
Bardzo dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, polecam.
Tomasz Szklanko
Tomasz Szklanko
2022-10-18
Trafiłem do Kuby po przeczytaniu "Przewagi Tlenowej", chciałem poznać niuanse fizjologii i nauczyć się ćwiczeń oddechowych w prawidłowy sposób - w kilku spotkaniach przerobiliśmy podstawy które następnie zaadaptowałem do swoich treningów na siłowni i ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach spędziłem tydzień w Szwajcarii, wędrując z ciężkim plecakiem i wspinając się na dwa czterotysieczniki. Zero problemów z kondycją, zero jakiejkolwiek zadyszki, wszedłem na szczyty bez wysiłku, oddychając nosem 🙂 techniki których uczy Kuba zostały zweryfikowane w realnych warunkach i okazały się niezastąpione dla każdego kto chce rozwijać swoją wydolność tlenową, polecam i zachęcam z pełnym przekonaniem 🙂
Agnieszka Krawczyk
Agnieszka Krawczyk
2022-09-04
Byłam uczestniczką warsztatu prowadzonego przez Kubę podczas Festiwalu Na Bosaka w Połczynie Zdroju. Trzydniowa kilkugodzinna ścieżka poprowadzona bardzo merytorycznie w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze. Miałam już spore pojęcie o ćwiczeniach oddechowych, ale jego zajęcia wiele wniosły do mojej praktyki. Kuba Gontarski jest pasjonatem, dzieli się swoim doświadczeniem i drogą, jaką przeszedł- to bardzo cenne.

Więcej rekomendacji