SPORT BEZ ZADYSZKI - KURS ODDECHOWY NAUKOWEJ METODY OXYGEN ADVANTAGE®​

Kurs oddechowy dla trenerów, zawodników amatorów oraz zawodowych różnych dyscyplin sportowych i ludzi aktywnych rekreacyjnie.

UWAGA: NIE MOŻEMY ZMIENIĆ PŁUC NA LEPSZY MODEL PRZED SAMYM STARTEM. KLUCZEM JEST REGULARNE WYKONYWANIE PROSTYCH ĆWICZEŃ I ZMIANA NAWYKÓW ODDECHOWYCH !!!

Jeśli doświadczasz zadyszki, duszności, braku tchu, braku możliwości złapania oddechu, astmy wysiłkowej ucisków w klatce piersiowej i w szyi (tzw. ściany oddechowej), podczas wysiłku, przygotowań, zawodów, startów oraz treningów, to ten kurs jest dedykowany dla CIEBIE!

Dusiłem się kiedyś całe życie, kiedy byłem sportowcem (tzw. astma wysiłkowa). Odkąd pracuję z tymi ćwiczeniami, sport nabrał dla mnie głębszego znaczenia oraz chęci do rozwoju i samorealizacji

 

Metoda Oxygen Advantage® została stworzona, aby pomóc osobom zmagającym się z problemami oddechowymi i systemem sercowo naczyniowym oraz nerwowym. Ćwiczenia praktycznie pomagają w efektywnym zarządzaniu stresem i kompensacji po treningowej.

Oxygen Advantage® to naukowa metoda oddechowa poprawiająca wydajność procesów fizjologicznych i biomechanicznych ciała. Ten autorski program stworzony został przez Patricka McKeowna, światowej sławy eksperta w dziedzinie oddychania oraz autora książek, publikacji i artykułów naukowych. Jego metoda wspiera profesjonalnych sportowców, zawodników sportów walki, pasjonatów sztuk walki, tancerzy, aktorów oraz ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami rekreacji i nie tylko.

Ćwiczenia zwiększają wydolność oddechową, kondycję, lepsze dotlenienie komórek i dosłownie dopingują krew

Wystarczy regularność ćwiczeń, które zmienią wzorce i nawyki oddechowe na funkcjonalne, a to wpłynie na to ,że będziesz oddychać lekko i swobodnie podczas treningów i zawodów.

 Od wielu lat pracuję ze sportowcami z różnych dyscyplin sportowych: biegacze – oraz ultra maratoniści, zawodnicy mma, judo, grappling, bjj, boksu, pływacy, tancerze, ludzie gór wysokich, obserwujemy ogromną transformację ich układu oddechowego.

Moimi klientami są m.in. Michalina Ziółkowska dwukrotna mistrzyni Polski w kolarstwie górskim MTB, 8 miejsce na Mistrzostwach Świata, 8 miejsce ba Mistrzostwach Europy. 

Obecnie moimi klientami indywidualnym są m.in.: znany ultramaratonista Roman Ficek z zespołu Roman Hoka One One Team, zawodnicy sportów walk pro MMA m.in. Paweł Sołogub z Fight Lab Team oraz Krystian Chramęga z Konkret Team, Mateusz Strugała -zawodowy bokser WKS Śląsk Wrocław i inni, biegacze, biegacze ultra oraz kolarze mtb, pływacy, wielu innych pasjonatów różnych dyscyplin sportowych, ale również i tancerze oraz zawodowi aktorzy Uczelni Teatralnej z Wrocławia.

KORZYŚCI KURSU - SPORT BEZ ZADYSZKI ​

Ćwiczenia oddechowe przynoszą wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie oddechu, jakości snu, efektywności w pracy, sporcie, rekreacji i komunikacji z otoczeniem.

Pozytywna dyscyplina i codzienne, samodzielne ćwiczenia przynoszą zamierzoną transformację na wielu poziomach fizjologii i anatomii. To ścieżka oddechu oczyszczonego, bez zadyszki podczas wysiłku, lekkiego, spokojnego, rytmicznego i zintegrowanego

Główne zagadnienia i korzyści kursu:

 • dysfunkcjonalne wzorce oddechowe i ich transformacja: hiperwentylacja, świszczący oddech, kaszel, astma wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, zwężenie oskrzeli i pęcherzyków płucnych, podwyższone tętno, arytmia serca
 • funkcjonalne wzorce oddechowe oraz ich pozytywny wpływ na procesy biochemiczne i biomechaniczne ludzkiego organizmu
 • lepsza praca przepony, rozumianej jako pompa ssąco-tłoczącej
 • opanowanie i zmniejszenie astmy wysiłkowej, duszności, bezdechu sennego i zwężonych oskrzeli oraz naczyń krwionośnych
 • zwiększenie wydolności tlenowej i beztlenowej – zmniejszenie wrażliwości na hiperkapnię i hipoksję
 • mniejsze odczucie zadyszki w trakcie ćwiczeń fizycznych
 • poszerzanie naczyń krwionośnych, lepszy pływ krwi
 • lepszy transport tlenu do komórek, organów, pracujących mięśni
 • wyższy pułap tlenowy VO2 i VO2 max
 • późniejsze wystąpienie objawów zmęczenia i wyższy próg mleczanowy (lepsza tolerancja na kwasicę mleczanową – zakwasy)
 • zmniejszenie objawów duszności, braku tchu, hiperwentylacji, lepsza praca wentylacyjna i pojemności minutowej płuc
 • regulacja kwasowo-zasadowa naszych komórek i PH krwi (relacja jonów wapnia i wodorowęglanów)
 • zmniejszenie ryzyka urazów i kontuzji
 • prawidłowe utrzymanie sprawności w trakcie odpoczynku i regeneracji
 • lepsze radzenie sobie ze stresem, poprawa skupienia i zdolności koncentracji w czasie treningów, zawodów, rekreacji oraz w życiu codziennym.

Poznaj prowadzącego

Jakub Gontarski certyfikowany trener oddechowy metody Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® pasjonat ruchu z 30-letnim doświadczeniem.

Rekomendacje

Bardzo ciekawy człowiek, prawdziwy fascynat tego co robi! Czuć to zarówno na zajęciach grupowych jak i indywidualnych. Zawsze świetnie przygotowany. Widać lata praktyki ruchowej różnych specjalności, co przekłada się na nieskończoność niesamowitych narzędzi do rozwoju. Dużo mnie nauczył. Dziękuje !
 
Miko Szer

Bardzo ciekawe doświadczenie. Niesamowicie przekazana wiedza połączona z nauką oddychania wg metody Butejki. Świetnie przygotowane sesje z dużą uwagą i koncentracją na potrzeby Klienta. Sesje przyniosły oczekiwane rezultaty a nawet więcej. Spokój, równowaga, zmiana nawyków oddechowych znacznie poprawiły komfort mojego życia. Po przechowywanym covidzie i stanach lękowych nie ma śladu. Świadomy oddech zostanie ze mną zapewne już na zawsze. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Dziękuje!

Nadia Lubcke

Jakub to super gość z bardzo przekrojową wiedzą na temat ciała i jego mechaniki. Uważny w trakcie treningu i proponujący ciekawe ćwiczenia. Dba o całościowy rozwój i pracę z oddechem. Polecam dla wszystkich zainteresowanych treningiem i ruchem.

Szymon Strzelczyk 

Więcej rekomendacji

INTERESUJĄCE WARSZTATY z TECHNIKI ODDECHU DLA FIRM Wrocław | online