ZDROWY RUCH TO ZDROWE CIAŁO. ZDROWE CIAŁO TO KREATYWNY RUCH. KREATYWNOŚĆ WYZWALA POZYTYWNE EMOCJE I ENERGIĘ. POMIMO RÓŻNIC W ZADANIACH, WYNIKAJĄCYCH Z OKREŚLONYCH FUNKCJI I ROLI, GRUPA TO JEDEN ORGANIZM.

POMIMO RÓŻNIC W ZADANIACH, WYNIKAJĄCYCH Z OKREŚLONYCH FUNKCJI I ROLI, GRUPA TO JEDNO CIAŁO. Warsztaty interakcje – movement – playfight – komunikacja pozwolą Tobie zwiększyć umiejętności ruchowe, motoryczne oraz koordynacyjne. Ćwiczenia budzą również instynkt, intuicję oraz kreatywność. To wszystko zachodzi po przez różnorodność ruchową a tym samym stymulację określonych ośrodków mózgowych i ich lepszą komunikację oraz integrację. Wiele współczesnych badań naukowych to udowodniły. To proces, który również w dużym stopniu przekłada się na nasze relacje ze swoim ciałem. Nabieramy większej odwagi do swojego ciała, do siebie, do swoich myśli, decyzji, relacji z przyjaciółmi, współpracownikami oraz otoczeniem. Zdrowe funkcjonalne ciało pozwala utrzymać zdrową i dobrą relację ze sobą co pracuje na korzyść WSPÓLNEGO DOBRA.

oferta4
Jakub Gontarski-oddech-ruch-transformacja

INTERAKCJE - MOVEMENT - PLAYFIGHT - KOMUNIKACJA

Warsztaty po przez swoją różnorodność i dynamikę uwalniają napięcia i stres co przekłada się na efektywny poziom energii oraz lepszą wydajność. Gry interaktywne (playfight), ćwiczenia prozdrowotne i relaksacyjne, polepszają jakość ruchu, mobilność ciała oraz jego funkcjonalność. Ćwiczenia wspierają pracę zdrowego kręgosłupa, bioder, kolan i obręczy barkowej.

Movement – to praktyka szeroko pojętego ruchu, który na świecie nazywany jest Movement Culture – czyli kultura ruchu, ktora nie przynależy ściśle do określonej tradycji ruchu a raczej czerpie z ich różnorodności.

Interakcje – to ćwiczenia/zadania, które mają na celu w pozytywny sposób sprowokować uważność, obecność oraz tzw “timing” czyli świadomość wyczucia czasu.

Playfight – to praktyka zaczerpnięta ze sztuk walk a w szczególności ze sportów walk takich jak: zapasy, judo, brazylijskie jiu-jitsu ale również brazylijską capoeira. Jednak w tej grze ciał nie chodzi o zrobienie krzywdy tylko o sprowokowanie między dwojgiem “graczy” taktyki, sprytu, strategii ruchowej oraz odwagi a to wszystko w bezpiecznych warunkach. Świetna zabawa, która podnosi poziom pozytywnej energii, uważności oraz mocy.

Komunikacja to przestrzeń, w której uczestnicy łączą te wszystkie aspekty w dialog, relacje, w umiejętność wzajemnego słuchania oraz inspiracji ruchowej. Na koniec pojawią się techniki relaksacyjne, które są również nierozłącznym elementem warsztatu.

POZYTYWNA ZMIANA zaczyna się teraz

Ćwiczenia pobudzają pracę określonych receptorów ciała, ośrodków mózgowych, które Wspierają plastyczność mózgu i jego prawidłowe połączenia między lewą a prawą półkulą mózgu. Podczas warsztatu interakcje – movement – playfight – komunikacja nie zabraknie podstawowej tematyki związanej z oddechem i jego najważnieszymi aspektami oraz funkcjami, które wspierają zdrowie. Dowiesz się o bezcennej roli nosa oraz mięśnia przepony, które razem przyczyniają się do rozwoju prawidłowych wzorców oddechowych. poznasz dostęp do naturalnej odporności organizmu, zdrowia, wysokiego poziomu energii.

Maciej Nikolczuk
Maciej Nikolczuk
2023-11-22
Jakub jest super fachowcem w dziedzinie oddechu jak i w treningach personalnych, ale również inspirującym motywatorem. Jego indywidualne podejście do moich celów i systematyczne wsparcie sprawiły, że osiągnięcie postawionych sobie celów stało się realne i satysfakcjonujące. W pełni polecam jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc przy osiąganiu zdrowia i kondycji fizycznej.
Emilia Tura
Emilia Tura
2023-10-28
Świetne warsztaty oddechowe. Dzięki warsztatowi oddechowemu u Kuby zupełnie inaczej spojrzałam na to jak oddycham, szczególnie podczas wykonywania sesji masażu. Proste ćwiczenia sprawiły, że mój oddech bardziej wspiera mnie podczas mojej pracy. No łatwiej mi się oddycha 🙂 Kuba ma ogromną wiedzę, którą w zrozumiały, przystępny i ciekawy sposób przekazuje innym. Fajnie, że na warsztacie jest sporo miejsca na praktykę. Z całego serca polecam 🙂
Mateusz Strugała
Mateusz Strugała
2023-04-20
Od pewnego czasu korzystam z treningów oddechowych u Pana Jakuba. Trenuje boks zawodowo od wielu lat. Na codzień zmagam się z astmą, która utrudniała mi kontrole oddechu podczas treningów i walk. Dzięki naszym spotkaniom i systematycznym ćwiczeniom nastąpiła poprawa, dzięki której mam większa wydolność. Bardzo Polecam
Adam Przybyłek
Adam Przybyłek
2022-12-29
Do Jakuba trafiłem z polecenia. Jak się okazało to ten sam gość, którego artykuły w "Magazynie Góry" czytałem jakiś czas wcześniej myśląc sobie "o kurde ale facet ma wiedzę" ale jakoś chyba nie sądziłem, że taki poważny trener będzie zajmować się "zaawansowanym turystą" jakim zamierzam być. Chodzę po górach i zauważyłem jakim problemem jest oddech. A przecież nie powinien być. I tak się koło zamknęło, że trafiłem na trening do Jakuba. Wziął mnie - takiego amatora i zajął się na 120% profesjonalnie. I od jakiegoś czasu ciężko pracuję - widzę efekty i cele. Polecam szczerze.
Yenn
Yenn
2022-11-07
Kuba jest profesjonalistą z dużą wiedzą merytoryczną jak i praktyczną. Ma bardzo indywidualne podejście, co dla mnie osobiście było bardzo ważne. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie pytania i jest zaangażowany. Poza tym jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Podczas praktyki udało mi się pogłębić świadomość oddechu i dzięki ćwiczeniom dużo łatwiej mi go "uspokoić", co bardzo pomaga w odstresowaniu i rozluźnieniu. Jestem wdzięczna za wspólne sesje, które były bardzo motywujące oraz za wszystkie cenne rady i dobre słowo, którymi się ze mną podzieliłeś. Jeszcze raz dzięki i prawdopodobnie do zobaczenia :))
Marta Dudycz
Marta Dudycz
2022-11-06
Z ciekawości doświadczenia czegoś nowego trafiłam do Jakuba. Na stan zdrowia nie narzekałam, spalam jak suseł. Do sprawy podeszłam bardzo poważnie bo nawet wzięłam urlop na ten czas. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze to był najdziwniejszy a zarazem najciekawszy urlop. Całkowicie podporządkowany zaleceniom Jakuba. Istne szaleństwo, po 2 tygodniach nagle okazuje się ze życie bez kawy jest możliwe, popołudniowe drzemki nie są konieczne, a wieczory twórcze. Samopoczucie jest rewelacyjne aż chce się więcej od życia. Piękno tych ćwiczeń polega na cierpliwości, wyciszeniu i systematyczności. Jeśli tego Ci brakuje w tym zabieganym, przebodzcowanym świecie polecam tego rodzaju zajęcia i to tylko z Jakubem !!!!
Jola Renia
Jola Renia
2022-11-01
Bardzo polecam Pana Jakuba. Przekazał mi dużo wiedzy na temat fizjologii oddechu i powoli wprowadzał w praktyczne ćwiczenia. Duża wiedza plus indywidualne podejście, to jest to czego potrzebowałam, aby przestawić swój oddech na nowe zdrowsze tory. Dziękuję Panie Jakubie.
Luiza Kowal
Luiza Kowal
2022-10-23
Bardzo dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, polecam.
Tomasz Szklanko
Tomasz Szklanko
2022-10-18
Trafiłem do Kuby po przeczytaniu "Przewagi Tlenowej", chciałem poznać niuanse fizjologii i nauczyć się ćwiczeń oddechowych w prawidłowy sposób - w kilku spotkaniach przerobiliśmy podstawy które następnie zaadaptowałem do swoich treningów na siłowni i ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach spędziłem tydzień w Szwajcarii, wędrując z ciężkim plecakiem i wspinając się na dwa czterotysieczniki. Zero problemów z kondycją, zero jakiejkolwiek zadyszki, wszedłem na szczyty bez wysiłku, oddychając nosem 🙂 techniki których uczy Kuba zostały zweryfikowane w realnych warunkach i okazały się niezastąpione dla każdego kto chce rozwijać swoją wydolność tlenową, polecam i zachęcam z pełnym przekonaniem 🙂
Agnieszka Krawczyk
Agnieszka Krawczyk
2022-09-04
Byłam uczestniczką warsztatu prowadzonego przez Kubę podczas Festiwalu Na Bosaka w Połczynie Zdroju. Trzydniowa kilkugodzinna ścieżka poprowadzona bardzo merytorycznie w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze. Miałam już spore pojęcie o ćwiczeniach oddechowych, ale jego zajęcia wiele wniosły do mojej praktyki. Kuba Gontarski jest pasjonatem, dzieli się swoim doświadczeniem i drogą, jaką przeszedł- to bardzo cenne.

Więcej rekomendacji