Ćwiczenia oddechowe po covid

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE I SWÓJ ODDECH

CHOROBA COVID-19 A PRAWIDŁOWY ODDECH

COVID-19 to choroba, z którą niestety trzeba nauczyć się żyć. Wiele osób już ją przeszło i niektórzy spośród nich zmagają się ze skutkami tej choroby.  Ćwiczenia oddechowe na płuca, prawidłową saturację krwi oraz efektywną pracę serca i naczyń krwionośnych są w czasie panowania pandemii bardzo ważne, ponieważ pozwalają utrzymać płuca w dobrej kondycji lub przyspieszyć ich powrót do zdrowia.

Do charakterystycznych objawów COVID-19 należy utrata smaku i węchu. Jest to bardzo łatwo zauważalne, jednak wewnątrz organizmu również zachodzą szkodliwe działania. Każdy przypadek zachorowania jest inny. Ci, którzy czuli duszności i walczyli z silnym kaszlem, na pewno wiedzą, w jak dużym stopniu ta choroba wpływa na płuca.

ćwiczenia oddechowe na płuca

PRZYWRÓĆ RÓWNOWAGĘ ODDECHU PO COVID

MIEJ WPŁYW NA JAKOŚĆ SWOJEGO ODDECHU

Ćwiczenia oddechowe po COVID

Ćwiczenia oddechowe COVID są dla każdego. Nie tylko dla tych, którzy zmagają się z konsekwencjami zachorowania. Każdy powinien zadbać o swoje płuca, aby były silne i sprawne. Dobrze przygotowane płuca mogą nawet uratować Państwa przed wizytą w szpitalu. Regularne wykonywanie ćwiczeń oddechowych na płuca zmniejsza też zmęczenie podczas wykonywania nawet codziennych czynności. Rehabilitacja jest koniecznym elementem powrotu do zdrowia po różnych wypadkach i złamaniach. Nikt wtedy jej nie lekceważy. Tak samo powinno zadbać się o stan swoich płuc po ciężkiej chorobie. Niepodjęcie się rehabilitacji płuc po przebyciu COVID-19 może spowodować nieodwracalne szkody w organizmie. 

Pożegnaj skutki choroby dzięki ćwiczeniom oddechowym na płuca

Powolne i rytmiczne oddychanie to klucz do sukcesu. Na kursach organizowanych przez Jakuba Gontarskiego zapoznają się Państwo ze znanymi na całym świecie technikami prawidłowego oddechu. Są to metoda Butejki oraz program Oxygen Advantage opracowany przez Patricka McKeowna. Podczas ćwiczeń oddechu po COVID zgłębią Państwo przydatną wiedzę teoretyczną i jeszcze bardziej cenne umiejętności praktyczne.

Ćwiczenia oddechowe po COVID są niezwykle ważne. Prawidłowy oddech przyspiesza powrót do pełni sił. Pozwala na branie udziału w różnych aktywnościach fizycznych i po prostu na spokojne oddychanie bez obawy o wystąpienie duszności. 

Na czym polegają ćwiczenia na płuca po COVID?

  • Na uregulowaniu oddechu
  • Na zaangażowaniu do pracy całych płuc
  • Na poprawie działania przepony

Wróć do pełni życia dzięki ćwiczeniom oddechowym na płuca

Pandemia wywołała również u wielu osób poczucie niepokoju i życie w ciągłym stresie – o siebie i o los bliskich. Świadomy oddech pozwala odzyskać spokój. Takie wyciszenie organizmu i skupienie się tylko na wdechach i wydechach jest znakomitym ćwiczeniem na znalezienie wewnętrznej równowagi.

Wróć do pełni życia dzięki ćwiczeniom oddechowym na płuca

Dobrze wiedzieć, że ćwiczenia oddechowe na płuca mogą zapewnić łagodniejsze przebycie choroby lub przyspieszyć powrót do zdrowia.

Zapisanie się na kurs ćwiczenia oddechu po COVID zadba również o zdrowie psychiczne. Efekty z regularniej pracy włożonej w prawidłowe nabieranie wdechów i wypuszczanie powietrza zobaczą (i poczują!) Państwo bardzo szybko. Nawet gdy pandemia w końcu się skończy, nabyte umiejętności zostaną z Państwem na zawsze i przydadzą się w innych sytuacjach.

co mówią inni o treningu oddechowym?

To transformacja, w życiu codziennym.

Kuba sprawnie przeprowadził mnie przez kurs oddychania, w dwa miesiące usprawniając mój oddech o wymierne w skali bolt 100 procent!!! Jestem astmatyczką, od 25 lat biorę leki wziewne rano i wieczorem, do Kuby trafiłam za namową lekarza! - niech pani spróbuje metody Buteyko gdyż nie ma już większych dawek leku...Polecam z całego serca.
Basia Kisiel
Jestem po cyklach sesji oddechowych i efekty są super! Kuba ma tak ogromną wiedzę i przekazuje ją w sposób zrozumiały i klarowny, nikt tak nie potrafi zmotywować i wesprzeć człowieka w pracy nad sobą. Jeden z ciekawszych ludzi jakich poznałam w życiu. Jeśli chcecie poprawić swoje zdrowie i jakość życia to walcie jak w dym!
POLECAM BARDZO!
Iza Świerad