Ćwiczenia oddechowe po covid

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE I SWÓJ ODDECH

CHOROBA COVID-19 A PRAWIDŁOWY ODDECH

COVID-19 to choroba, z którą niestety trzeba nauczyć się żyć. Wiele osób już ją przeszło i niektórzy spośród nich zmagają się ze skutkami tej choroby.  Ćwiczenia oddechowe na płuca, prawidłową saturację krwi oraz efektywną pracę serca i naczyń krwionośnych są w czasie panowania pandemii bardzo ważne, ponieważ pozwalają utrzymać płuca w dobrej kondycji lub przyspieszyć ich powrót do zdrowia.

Do charakterystycznych objawów COVID-19 należy utrata smaku i węchu. Jest to bardzo łatwo zauważalne, jednak wewnątrz organizmu również zachodzą szkodliwe działania. Każdy przypadek zachorowania jest inny. Ci, którzy czuli duszności i walczyli z silnym kaszlem, na pewno wiedzą, w jak dużym stopniu ta choroba wpływa na płuca.

ćwiczenia oddechowe na płuca

PRZYWRÓĆ RÓWNOWAGĘ ODDECHU PO COVID

Ćwiczenia oddechowe po COVID

Ćwiczenia oddechowe COVID są dla każdego. Nie tylko dla tych, którzy zmagają się z konsekwencjami zachorowania. Każdy powinien zadbać o swoje płuca, aby były silne i sprawne. Dobrze przygotowane płuca mogą nawet uratować Państwa przed wizytą w szpitalu. Regularne wykonywanie ćwiczeń oddechowych na płuca zmniejsza też zmęczenie podczas wykonywania nawet codziennych czynności. Rehabilitacja jest koniecznym elementem powrotu do zdrowia po różnych wypadkach i złamaniach. Nikt wtedy jej nie lekceważy. Tak samo powinno zadbać się o stan swoich płuc po ciężkiej chorobie. Niepodjęcie się rehabilitacji płuc po przebyciu COVID-19 może spowodować nieodwracalne szkody w organizmie. 

Pożegnaj skutki choroby dzięki ćwiczeniom oddechowym na płuca

Powolne i rytmiczne oddychanie to klucz do sukcesu. Na kursach organizowanych przez Jakuba Gontarskiego zapoznają się Państwo ze znanymi na całym świecie technikami prawidłowego oddechu. Są to metoda Butejki oraz program Oxygen Advantage opracowany przez Patricka McKeowna. Podczas ćwiczeń oddechu po COVID zgłębią Państwo przydatną wiedzę teoretyczną i jeszcze bardziej cenne umiejętności praktyczne.

Ćwiczenia oddechowe po COVID są niezwykle ważne. Prawidłowy oddech przyspiesza powrót do pełni sił. Pozwala na branie udziału w różnych aktywnościach fizycznych i po prostu na spokojne oddychanie bez obawy o wystąpienie duszności. 

Na czym polegają ćwiczenia na płuca po COVID?

  • Na uregulowaniu oddechu
  • Na zaangażowaniu do pracy całych płuc
  • Na poprawie działania przepony

Zapisanie się na kurs ćwiczenia oddechu po COVID zadba również o zdrowie psychiczne. Efekty z regularniej pracy włożonej w prawidłowe nabieranie wdechów i wypuszczanie powietrza zobaczą (i poczują!) Państwo bardzo szybko. Nawet gdy pandemia w końcu się skończy, nabyte umiejętności zostaną z Państwem na zawsze i przydadzą się w innych sytuacjach.

Wróć do pełni życia dzięki ćwiczeniom oddechowym

Pandemia wywołała również u wielu osób poczucie niepokoju i życie w ciągłym stresie – o siebie i o los bliskich. Świadomy oddech pozwala odzyskać spokój. Takie wyciszenie organizmu i skupienie się tylko na wdechach i wydechach jest znakomitym ćwiczeniem na znalezienie wewnętrznej równowagi. Dobrze wiedzieć, że ćwiczenia oddechowe na płuca mogą zapewnić łagodniejsze przebycie choroby lub przyspieszyć powrót do zdrowia.

Maciej Nikolczuk
Maciej Nikolczuk
2023-11-22
Jakub jest super fachowcem w dziedzinie oddechu jak i w treningach personalnych, ale również inspirującym motywatorem. Jego indywidualne podejście do moich celów i systematyczne wsparcie sprawiły, że osiągnięcie postawionych sobie celów stało się realne i satysfakcjonujące. W pełni polecam jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc przy osiąganiu zdrowia i kondycji fizycznej.
Emilia Tura
Emilia Tura
2023-10-28
Świetne warsztaty oddechowe. Dzięki warsztatowi oddechowemu u Kuby zupełnie inaczej spojrzałam na to jak oddycham, szczególnie podczas wykonywania sesji masażu. Proste ćwiczenia sprawiły, że mój oddech bardziej wspiera mnie podczas mojej pracy. No łatwiej mi się oddycha 🙂 Kuba ma ogromną wiedzę, którą w zrozumiały, przystępny i ciekawy sposób przekazuje innym. Fajnie, że na warsztacie jest sporo miejsca na praktykę. Z całego serca polecam 🙂
Mateusz Strugała
Mateusz Strugała
2023-04-20
Od pewnego czasu korzystam z treningów oddechowych u Pana Jakuba. Trenuje boks zawodowo od wielu lat. Na codzień zmagam się z astmą, która utrudniała mi kontrole oddechu podczas treningów i walk. Dzięki naszym spotkaniom i systematycznym ćwiczeniom nastąpiła poprawa, dzięki której mam większa wydolność. Bardzo Polecam
Adam Przybyłek
Adam Przybyłek
2022-12-29
Do Jakuba trafiłem z polecenia. Jak się okazało to ten sam gość, którego artykuły w "Magazynie Góry" czytałem jakiś czas wcześniej myśląc sobie "o kurde ale facet ma wiedzę" ale jakoś chyba nie sądziłem, że taki poważny trener będzie zajmować się "zaawansowanym turystą" jakim zamierzam być. Chodzę po górach i zauważyłem jakim problemem jest oddech. A przecież nie powinien być. I tak się koło zamknęło, że trafiłem na trening do Jakuba. Wziął mnie - takiego amatora i zajął się na 120% profesjonalnie. I od jakiegoś czasu ciężko pracuję - widzę efekty i cele. Polecam szczerze.
Yenn
Yenn
2022-11-07
Kuba jest profesjonalistą z dużą wiedzą merytoryczną jak i praktyczną. Ma bardzo indywidualne podejście, co dla mnie osobiście było bardzo ważne. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie pytania i jest zaangażowany. Poza tym jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Podczas praktyki udało mi się pogłębić świadomość oddechu i dzięki ćwiczeniom dużo łatwiej mi go "uspokoić", co bardzo pomaga w odstresowaniu i rozluźnieniu. Jestem wdzięczna za wspólne sesje, które były bardzo motywujące oraz za wszystkie cenne rady i dobre słowo, którymi się ze mną podzieliłeś. Jeszcze raz dzięki i prawdopodobnie do zobaczenia :))
Marta Dudycz
Marta Dudycz
2022-11-06
Z ciekawości doświadczenia czegoś nowego trafiłam do Jakuba. Na stan zdrowia nie narzekałam, spalam jak suseł. Do sprawy podeszłam bardzo poważnie bo nawet wzięłam urlop na ten czas. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze to był najdziwniejszy a zarazem najciekawszy urlop. Całkowicie podporządkowany zaleceniom Jakuba. Istne szaleństwo, po 2 tygodniach nagle okazuje się ze życie bez kawy jest możliwe, popołudniowe drzemki nie są konieczne, a wieczory twórcze. Samopoczucie jest rewelacyjne aż chce się więcej od życia. Piękno tych ćwiczeń polega na cierpliwości, wyciszeniu i systematyczności. Jeśli tego Ci brakuje w tym zabieganym, przebodzcowanym świecie polecam tego rodzaju zajęcia i to tylko z Jakubem !!!!
Jola Renia
Jola Renia
2022-11-01
Bardzo polecam Pana Jakuba. Przekazał mi dużo wiedzy na temat fizjologii oddechu i powoli wprowadzał w praktyczne ćwiczenia. Duża wiedza plus indywidualne podejście, to jest to czego potrzebowałam, aby przestawić swój oddech na nowe zdrowsze tory. Dziękuję Panie Jakubie.
Luiza Kowal
Luiza Kowal
2022-10-23
Bardzo dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, polecam.
Tomasz Szklanko
Tomasz Szklanko
2022-10-18
Trafiłem do Kuby po przeczytaniu "Przewagi Tlenowej", chciałem poznać niuanse fizjologii i nauczyć się ćwiczeń oddechowych w prawidłowy sposób - w kilku spotkaniach przerobiliśmy podstawy które następnie zaadaptowałem do swoich treningów na siłowni i ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach spędziłem tydzień w Szwajcarii, wędrując z ciężkim plecakiem i wspinając się na dwa czterotysieczniki. Zero problemów z kondycją, zero jakiejkolwiek zadyszki, wszedłem na szczyty bez wysiłku, oddychając nosem 🙂 techniki których uczy Kuba zostały zweryfikowane w realnych warunkach i okazały się niezastąpione dla każdego kto chce rozwijać swoją wydolność tlenową, polecam i zachęcam z pełnym przekonaniem 🙂
Agnieszka Krawczyk
Agnieszka Krawczyk
2022-09-04
Byłam uczestniczką warsztatu prowadzonego przez Kubę podczas Festiwalu Na Bosaka w Połczynie Zdroju. Trzydniowa kilkugodzinna ścieżka poprowadzona bardzo merytorycznie w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze. Miałam już spore pojęcie o ćwiczeniach oddechowych, ale jego zajęcia wiele wniosły do mojej praktyki. Kuba Gontarski jest pasjonatem, dzieli się swoim doświadczeniem i drogą, jaką przeszedł- to bardzo cenne.

Więcej rekomendacji