Ćwiczenia oddechowe na stres

ODDYCHAJ EFEKTYWNIE I RYTMICZNIE redukując przy tym stres

Świadomy oddech na stres

Stres jest nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Na jednych działa motywująco, na innych jednak bardzo źle. Staje się źródłem problemów ze zdrowiem, nierzadko też problemów ze stanem psychicznym. Stres napina ciało, spłyca oddech i zwiększa ciśnienie krwi. Ten paraliżujący stan można jednak powstrzymać. Sposobem na odzyskanie wewnętrznego spokoju jest oddech na stres. Ćwiczenia oddechowe na stres wykonywane w kryzysowych momentach przynoszą potrzebne ukojenie nerwów. Wystarczy tylko poznać kilka technik i na zawsze odmienić swoje życie.

Ćwiczenia oddechowe redukujące stres powinny być znane każdemu

Wszyscy oddychają, ale nie każdy wie, jak robić to w prawidłowy sposób. Odpowiednia wiedza i umiejętności zapewniłyby zdrowie i spokój ducha całemu społeczeństwu. Przede wszystkim jednak w takim szkoleniu powinny wziąć udział osoby, którym stres odbiera zdolność do działania.

SZKOLENIE/KURS ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA na stres

Świadomy oddech jest niewątpliwie mocną stroną Dalekiego Wschodu, podczas medytacji bardzo ważne jest uspokojenie swojego ciała i myśli. Nie trzeba jednak być mieszkańcem tamtych rejonów, aby nauczyć się, jak czerpać energię z oddechu i jak skutecznie pozbyć się stresu.

Pożegnaj problemy z koncentracją podczas stresujących sytaucji

Podczas zajęć z mną dowiedzą się Państwo o istotności oddychania przez nos z wykorzystaniem przepony. Oddychanie przeponą łatwo kontrolować. Przy wdechach brzuch powinien wyraźnie zwiększać swoją objętość. W trakcie nabierania powietrza liczy się skupienie i jednoczesne rozluźnienie ciała. Ćwiczenia oddechowe na stres mogą być wykonywane w różnych pozycjach – siedzącej, leżącej, a nawet stojącej. Najważniejsza jest Państwa systematyczność. Po skończonych sesjach powinni Państwo dalej rozwijać swoje umiejętności praktyczne. Dbanie o swój spowolniony oddech pozwala na utrzymanie spokoju.

Do Państwa dyspozycji dostępne są dwa kursy prawidłowego oddechu na stres:

 • Buteyko Clinic International
 • Oxygen Advantage

Pierwszy z nich opiera się na metodzie Butejki. Podczas szkolenie nauczą się Państwo, jak zmniejszyć częstotliwość nabierania wdechów oraz jak zmniejszyć ich głębokość. Drugi przynosi podobne rezultaty, ale dodatkowo skupia się na rytmice i zwiększeniu swobody w oddychaniu. Opanowanie tych metod i zapamiętanie ćwiczeń oddechowych na stres zapewni pełną relaksację ciała, w tym przede wszystkim mięśni, oraz umysłu.

Metoda Buteyko Clinic International jest dedykowana wszystkim osobom zmagającym się ze schorzeniami układu oddechowego, sercowo-naczyniowego nadciśnieniem, bezdechem sennym, dusznościami, astmą, migrenami, bólami głowy i brakiem snu, atakami paniki innych chorób.

Jak poprawić objętość oddechową i zapanować nad oddechem w stresie?

Świadomy oddech wykorzystywany także w metodzie Oxygen Adventage pozwala poradzić sobie z biochemią i biomechaniką podobnie jak metoda Buteyki za sprawą pracy z oddechem. Mowa tu nie tylko o aspektach zdrowotnych, ale również emocjonalnych, ponieważ poprzez oddech świadomy mamy możliwość eliminacji niekorzystnych następstw ataków paniki czy hiperwentylacji związanej ze stresem. Za sprawą trenerów oddechu, masz możliwość wypracowania odpowiedniej rytmiki w zasadzie wdech i wydech, z wykorzystaniem przepony. Metoda Oxygen Advantage jest dedykowana sportowcom i wszelakiej maści atletom, zawodnikom, osobom aktywnym fizycznie, które chcą polepszyć wydolność oddechową, mniej się dusić podczas wysiłku –  metoda wspiera sportowców, którzy mają różne choroby oraz stres.

Co zyskasz, dzięki wykorzystaniu relaksacyjnych technik oddechowych?

 • transformacja dysfunkcjonalnych wzorców oddechowych: hiperwentylacja, świszczący oddech, kaszel, astma wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, zwężenie oskrzeli i pęcherzyków płucnych
 • poprawa funkcjonalnych wzorców oddechowych oraz ich pozytywnym wpływem na   procesy biochemiczne oraz biomechaniczne naszego organizmu: pneumatyka naszej przepony, rozumianej jako pompy ssąco – tłoczącej
 • opanowanie i zmniejszenie astmy wysiłkowej, duszności, bezdechu sennego i zwężonych oskrzeli oraz naczyń krwionośnych
 • zwiększenie wydolności tlenowej i beztlenowej – zmniejszenie wrażliwości na hiperkapnie i hipoksję
 • mniejsze odczucie zadyszki w trakcie ćwiczeń fizycznych
 • odlepianie naczyń krwionośnych(szersze światło naczyń), lepszy pływ krwi, sygnalizacji baroreceptorów: tlenek azotu i dwutlenek węgla
 • efektywniejszy  transport tlenu do komórek – organów – pracujących mięśni
 • wyższy pułap tlenowy VO2 max
 • późniejsze wystąpienie objawów zmęczenia i wyższy próg mleczanowy(lepsza tolerancja na kwasicę mięśniową)
 • zmniejszenie objawów hiperwentylacji, lepsza praca wentylacyjna i perfuzyjna oraz pojemności minutowej naszych płuc
 • regulacja kwasowo – zasadowa naszych komórek i ph krwi( relacja jonów wodoru i wodorowęglanów)
 • zmniejszenie ryzyka urazów i kontuzji
 • prawidłowe utrzymanie sprawności w trakcie odpoczynku i regeneracji
 • lepsze radzenie sobie ze stresem, poprawa skupienia i zdolności koncentracji w czasie treningów, zawodów, rekreacji oraz w życiu codziennym
Zadbaj o swoje zdrowie i swój oddech już od dzisiaj
Uczestnicząc w sesjach oddechowych na stres, które odbywają się we Wrocławiu lub w formie online, zdobędą Państwo niezbędną wiedzę i umiejętności. Zapewniamy, że ćwiczenia oddechowe na stres przydadzą się w niejednej życiowej sytuacji. To właśnie główna zaleta poznania oddechu na stres. Zachowując spokojny i regularny oddech, nigdy więcej nie będą musieli się Państwo mierzyć z sytuacją stresową, która paraliżuje, powoduje bezsenność, nieprzyjemne napięcie i złe samopoczucie.

CO MÓWIĄ INNI O TRENINGU ODDECHOWYM?​

To transformacja, w życiu codziennym oraz w Twoim treningu.

Bardzo ciekawy człowiek, prawdziwy fascynat tego co robi! Czuć to zarówno na zajęciach grupowych jak i indywidualnych. Zawsze świetnie przygotowany. Widać lata praktyki ruchowej różnych specjalności, co przekłada się na nieskończoność niesamowitych narzędzi do rozwoju. Dużo mnie nauczył. Dziękuje !
 
Miko Szer

Bardzo ciekawe doświadczenie. Niesamowicie przekazana wiedza połączona z nauką oddychania wg metody Butejki. Świetnie przygotowane sesje z dużą uwagą i koncentracją na potrzeby Klienta. Sesje przyniosły oczekiwane rezultaty a nawet więcej. Spokój, równowaga, zmiana nawyków oddechowych znacznie poprawiły komfort mojego życia. Po przechowywanym covidzie i stanach lękowych nie ma śladu. Świadomy oddech zostanie ze mną zapewne już na zawsze. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Dziękuje!

Nadia Lubcke

Jakub to super gość z bardzo przekrojową wiedzą na temat ciała i jego mechaniki. Uważny w trakcie treningu i proponujący ciekawe ćwiczenia. Dba o całościowy rozwój i pracę z oddechem. Polecam dla wszystkich zainteresowanych treningiem i ruchem.

Szymon Strzelczyk 

Więcej rekomendacji