Ćwiczenia oddechowe na stres

ODDYCHAJ EFEKTYWNIE I RYTMICZNIE redukując przy tym stres

Świadomy oddech na stres

Stres jest nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Na jednych działa motywująco, na innych jednak bardzo źle. Stres staje się źródłem problemów ze zdrowiem, nierzadko też problemów ze stanem psychicznym. Stres napina ciało, spłyca oddech i zwiększa ciśnienie krwi. Ten paraliżujący stan można jednak powstrzymać.

Sposobem na odzyskanie wewnętrznego spokoju jest oddech na stres. Ćwiczenia oddechowe na stres wykonywane w kryzysowych momentach przynoszą potrzebne ukojenie nerwów.

Zwrócenie uważności na rytm oraz jakość swojego oddychania każdego dnia przynosi długotrwałą zmianę.

Wystarczy tylko poznać kilka technik i na zawsze odmienić swoje życie.

Świadomy oddech na stres

Stres jest nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Na jednych działa motywująco, na innych jednak bardzo źle. Stres staje się źródłem problemów ze zdrowiem, nierzadko też problemów ze stanem psychicznym. Stres napina ciało, spłyca oddech i zwiększa ciśnienie krwi. Ten paraliżujący stan można jednak powstrzymać.

Sposobem na odzyskanie wewnętrznego spokoju jest oddech na stres. Ćwiczenia oddechowe na stres wykonywane w kryzysowych momentach przynoszą potrzebne ukojenie nerwów.

Zwrócenie uważności na rytm oraz jakość swojego oddychania każdego dnia przynosi długotrwałą zmianę.

Wystarczy tylko poznać kilka technik i na zawsze odmienić swoje życie.

poznaj WARSZTATY ODDECHOWE INDYWIDUALNE I GRUPOWE

KURS ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA

Wszyscy oddychają, ale nie każdy wie, jak robić to w prawidłowy sposób. Odpowiednia wiedza i umiejętności zapewniłyby zdrowie i spokój ducha całemu społeczeństwu. Przede wszystkim jednak w takim szkoleniu powinny wziąć udział osoby, którym stres odbiera zdolność do działania.

Skutecznym kluczem do interwencji w celu zmniejszenia stresu jest ZMIANA NAWYKÓW ODDECHOWYCH. To one kształtują wzorce a następnie wyrażamy naszą jakość oddechu tymi właśnie wzorcami. Szczególnie kiedy dopada nas ten najtrudniejszy moment stresu. 

Jak radzisz sobie ze stresem w swoim życiu? Łatwo dajesz się wciągnąć w ten chwilowy paraliż. Za czym wtedy podąża twoja uważność? Jaka jest twoja pierwsza czynność albo reakcja kiedy dopada cię stres?

Podczas sytuacji stresującej nie dolewaj oliwy do ognia: oddechem ustami , wielkim, szybkim, dynamicznym, szarpanym, głośnym, arytmicznym i hiperwentylującym. To tylko potęguje stres.Wtedy jeszcze bardziej aktywujemy  część współczulną układu nerwowego czyli walka albo ucieczka i poczucie zagrożenia.

➡️ Dam Tobie narzędzia oddechowe, które pomogą Tobie odnaleźć spokój i ulgę oraz wewnętrzne wyciszenie.

➡️Nauczysz się jak interweniować w sytuacjach stresujących ale też w ujęciu profilaktycznym, każego dnia:-)

Zmiana nawyków to klucz do zmiany.

Sposobem na odzyskanie wewnętrznego spokoju jest świadomość tego jak zareagować i tego, że oddech jest bezpośrednio połączony z Tobą, emocjami oraz stanem mentalnym.

Metody oraz ćwiczenia, które chcę wam dać bazują na nauce, badaniach naukowych oraz praktyce, które w skuteczny sposób pomogły mi oraz ludziom na całym świecie. To bardzo przekonujące.

Pożegnaj problemy z koncentracją podczas stresujących sytaucji

Do Państwa dyspozycji dostępne są dwa kursy prawidłowego oddechu na stres:

  • Buteyko Clinic International
  • Oxygen Advantage

Metoda Buteyko Clinic International jest dedykowana wszystkim osobom zmagającym się ze schorzeniami układu oddechowego, sercowo-naczyniowego nadciśnieniem, bezdechem sennym, dusznościami, astmą, migrenami, bólami głowy i brakiem snu, atakami paniki, stanami lękowymi, depresją,  nerwicą i chronicznym stresem.

Świadomy oddech wykorzystywany w metodzie Oxygen Adventage pozwala poradzić sobie ze stresem w świecie sportu, podczas treningów, przygotowań, zawodów i współzawodnictwa. Dostaniesz praktyczną i skuteczne ćwiczenia na eliminację stresu oksydacyjnego, który można zmniejszyć po przez świadomę urzycie ćwiczeń zarówno przed, w trakcie oraz po treningach czy zawodach. 

Prowadząc szkolenia i warsztaty oddechowe dzielę się wiedzą i praktyką. ale przede wszystkim swoimi historiami, w których sam korzystam ze sprawdzonej oddechowej interwencji. To eliminacja chronicznego stresu ale również bólów głowy, niedotlenienia oraz bezsenności przy użyciu prostych ale bardzo pomocnych ćwiczeń oddechowych.

Maciej Nikolczuk
Maciej Nikolczuk
2023-11-22
Jakub jest super fachowcem w dziedzinie oddechu jak i w treningach personalnych, ale również inspirującym motywatorem. Jego indywidualne podejście do moich celów i systematyczne wsparcie sprawiły, że osiągnięcie postawionych sobie celów stało się realne i satysfakcjonujące. W pełni polecam jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc przy osiąganiu zdrowia i kondycji fizycznej.
Emilia Tura
Emilia Tura
2023-10-28
Świetne warsztaty oddechowe. Dzięki warsztatowi oddechowemu u Kuby zupełnie inaczej spojrzałam na to jak oddycham, szczególnie podczas wykonywania sesji masażu. Proste ćwiczenia sprawiły, że mój oddech bardziej wspiera mnie podczas mojej pracy. No łatwiej mi się oddycha 🙂 Kuba ma ogromną wiedzę, którą w zrozumiały, przystępny i ciekawy sposób przekazuje innym. Fajnie, że na warsztacie jest sporo miejsca na praktykę. Z całego serca polecam 🙂
Mateusz Strugała
Mateusz Strugała
2023-04-20
Od pewnego czasu korzystam z treningów oddechowych u Pana Jakuba. Trenuje boks zawodowo od wielu lat. Na codzień zmagam się z astmą, która utrudniała mi kontrole oddechu podczas treningów i walk. Dzięki naszym spotkaniom i systematycznym ćwiczeniom nastąpiła poprawa, dzięki której mam większa wydolność. Bardzo Polecam
Adam Przybyłek
Adam Przybyłek
2022-12-29
Do Jakuba trafiłem z polecenia. Jak się okazało to ten sam gość, którego artykuły w "Magazynie Góry" czytałem jakiś czas wcześniej myśląc sobie "o kurde ale facet ma wiedzę" ale jakoś chyba nie sądziłem, że taki poważny trener będzie zajmować się "zaawansowanym turystą" jakim zamierzam być. Chodzę po górach i zauważyłem jakim problemem jest oddech. A przecież nie powinien być. I tak się koło zamknęło, że trafiłem na trening do Jakuba. Wziął mnie - takiego amatora i zajął się na 120% profesjonalnie. I od jakiegoś czasu ciężko pracuję - widzę efekty i cele. Polecam szczerze.
Yenn
Yenn
2022-11-07
Kuba jest profesjonalistą z dużą wiedzą merytoryczną jak i praktyczną. Ma bardzo indywidualne podejście, co dla mnie osobiście było bardzo ważne. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie pytania i jest zaangażowany. Poza tym jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Podczas praktyki udało mi się pogłębić świadomość oddechu i dzięki ćwiczeniom dużo łatwiej mi go "uspokoić", co bardzo pomaga w odstresowaniu i rozluźnieniu. Jestem wdzięczna za wspólne sesje, które były bardzo motywujące oraz za wszystkie cenne rady i dobre słowo, którymi się ze mną podzieliłeś. Jeszcze raz dzięki i prawdopodobnie do zobaczenia :))
Marta Dudycz
Marta Dudycz
2022-11-06
Z ciekawości doświadczenia czegoś nowego trafiłam do Jakuba. Na stan zdrowia nie narzekałam, spalam jak suseł. Do sprawy podeszłam bardzo poważnie bo nawet wzięłam urlop na ten czas. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze to był najdziwniejszy a zarazem najciekawszy urlop. Całkowicie podporządkowany zaleceniom Jakuba. Istne szaleństwo, po 2 tygodniach nagle okazuje się ze życie bez kawy jest możliwe, popołudniowe drzemki nie są konieczne, a wieczory twórcze. Samopoczucie jest rewelacyjne aż chce się więcej od życia. Piękno tych ćwiczeń polega na cierpliwości, wyciszeniu i systematyczności. Jeśli tego Ci brakuje w tym zabieganym, przebodzcowanym świecie polecam tego rodzaju zajęcia i to tylko z Jakubem !!!!
Jola Renia
Jola Renia
2022-11-01
Bardzo polecam Pana Jakuba. Przekazał mi dużo wiedzy na temat fizjologii oddechu i powoli wprowadzał w praktyczne ćwiczenia. Duża wiedza plus indywidualne podejście, to jest to czego potrzebowałam, aby przestawić swój oddech na nowe zdrowsze tory. Dziękuję Panie Jakubie.
Luiza Kowal
Luiza Kowal
2022-10-23
Bardzo dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, polecam.
Tomasz Szklanko
Tomasz Szklanko
2022-10-18
Trafiłem do Kuby po przeczytaniu "Przewagi Tlenowej", chciałem poznać niuanse fizjologii i nauczyć się ćwiczeń oddechowych w prawidłowy sposób - w kilku spotkaniach przerobiliśmy podstawy które następnie zaadaptowałem do swoich treningów na siłowni i ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach spędziłem tydzień w Szwajcarii, wędrując z ciężkim plecakiem i wspinając się na dwa czterotysieczniki. Zero problemów z kondycją, zero jakiejkolwiek zadyszki, wszedłem na szczyty bez wysiłku, oddychając nosem 🙂 techniki których uczy Kuba zostały zweryfikowane w realnych warunkach i okazały się niezastąpione dla każdego kto chce rozwijać swoją wydolność tlenową, polecam i zachęcam z pełnym przekonaniem 🙂
Agnieszka Krawczyk
Agnieszka Krawczyk
2022-09-04
Byłam uczestniczką warsztatu prowadzonego przez Kubę podczas Festiwalu Na Bosaka w Połczynie Zdroju. Trzydniowa kilkugodzinna ścieżka poprowadzona bardzo merytorycznie w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze. Miałam już spore pojęcie o ćwiczeniach oddechowych, ale jego zajęcia wiele wniosły do mojej praktyki. Kuba Gontarski jest pasjonatem, dzieli się swoim doświadczeniem i drogą, jaką przeszedł- to bardzo cenne.

Więcej rekomendacji

Zadbaj o swoje zdrowie i swój oddech już od dzisiaj
Uczestnicząc w sesjach oddechowych na stres, które odbywają się we Wrocławiu lub w formie online, zdobędą Państwo niezbędną wiedzę i umiejętności. Zapewniamy, że ćwiczenia oddechowe na stres przydadzą się w niejednej życiowej sytuacji. To właśnie główna zaleta poznania oddechu na stres. Zachowując spokojny i regularny oddech, nigdy więcej nie będą musieli się Państwo mierzyć z sytuacją stresową, która paraliżuje, powoduje bezsenność, nieprzyjemne napięcie i złe samopoczucie.