Sesje oddechowe we Wrocławiu

ODDECH TO ENERGIA I ZDROWIE, ODDYCHAJ EFEKTYWNIE I RYTMICZNIE

SESJE INDYWIDUALNE
ORAZ GRUPOWE

warsztaty

oddechowe

oddychanie metoda butejki

Pożegnaj problemy zdrowotne
dzięki warsztatom oddechowym.

sport

bez zadyszki

zwiększ wydolność oddechową, kondycję, i postaw na lepsze dotlenienie komórek.

Poznaj prowadzacego

jakub gontarski

trener oddechowy i personalny

Oddech na Stres-2022-fotografie-Grzegorz-Gołębiowski-19

Jakub Gontarski certyfikowany trener oddechowy metody Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® pasjonat ruchu z 30-letnim doświadczeniem.

Zdrowy oddech to dostęp do dobrego samopoczucia i zdrowia. Wspiera głęboki stan relaksu, głęboki sen oraz przywraca koncentrację i życiodajną energię. Świadome oddychanie jest jednym z najważniejszych filarów zdrowia. W rzeczywistości oddech jest pierwszą i najbardziej podstawową funkcją autonomiczną, wpływającą na umysł, ciało i potencjał osobisty.

“Pomogę tobie, wam zmienić sposób i jakość oddechu na taki, który przywróci energię, moc oraz pozwoli w eliminacji stresu, zmęczenia, braku koncentracji, duszności, i słabej kondycji mentalno fizycznej. Dzięki współpracy ze mną przywrócisz na nowo głęboki sen, głęboki relaks. Nauczysz się prostych sposobów aby wprowadzić się w stan wyciszenia oraz harmonii.   Poznasz proste ale bardzo skuteczne ćwiczenia, które pomogły mi oraz setkom moim klientom indywidualnym, wielu grupom oraz firmom.” – Jakub Gontarski

KURS ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA

oddychanie metoda butejki

Czy wiesz o tym, że wykonujesz około 23 a 25 tysięcy oddechów dziennie! Ale w jaki sposób? Jaka jest twój sposób oddychania podczas tych tysięcy oddechów? Chcę abyście wiedzieli, że największa potęgą to jest mieć wpływ na jakość oddychania. Świadomość + wiedza =  klucz to zmiany:-)

Świadome oddychanie to takie, w procesie którego mamy wpływ na nawyki a te przecież kształtują twoje wzorce oddychania. Czyż nie?

Wzorzec oddechowy nosem to strażnik twoich płuc. Wspiera transport z tlenu z powietrza do pęcherzyków płuc oraz z krwi do komórek. Oddech nosem aktywuje efektywnej mięsień przepony, który totalnie wspiera transport krwi z tlenem a do tego przyczynia się do eliminacji stresu i zmęczenia.

Moje kursy oddechowe bazują na metodzie  Buteyko Clinic International nazwanej na cześć słynnego dr. Konstantina Butejki. Był to lekarz, twórca systemu i ćwiczeń oddechowych, które zmieniły oblicze oddychania na zawsze. Ćwiczenia w znacznym stopniu zmniejszają:

 • astmę
 • stres
 • zmęczenie
 • duszności
 • brak tchu
 • stany lękowe, napięcie 
 • depresja, niepokój 
 • nadciśnienie tętnicze
 • migreny i bóle głowy
 • szybkie bicie serca 
 • ból i ucisk w klatce piersiowej 
 • nieregularne bicie serca, palpitacje 
 • zawroty głowy, słabą koncentracja
 • mrowienie rąk i nóg 

Metoda Butejki opiera się na ogromnej roli własnego dwutlenku węgla w ciele człowieka i tzw efekcie Bohra(który jak wiadomo dzięki nauce i badaniom, wspiera transport tlenu do wszystkich komórek twojego ciała)a przecież o to chodzi w oddychaniu na poziomie fizjologii. Nasz własny cielesny Co2 jest niezbędny do utrzymania prawidłowego oddychania

Więcej o roli dwutlenku węgla znajdziesz na blogu.

Korzyści i cele moich kursów oddechowych

  • Więcej energii
  • Spokojny umysł
  • Większa koncentracja
  • Lepsza jakość głębokiego snu
  • Spokój, redukcja stresu
  • Wyrównanie ciśnienia krwi i tętna
  • Poprawa wydolności fizycznej
  • Drożne górne drogi oddechowe
  • Lepsze dotlenienie komórek
  • Aktywniejszy mięsień przeponowy
  • Powrót do zdrowej wagi
  • Wzmocniony układ immunologiczny
  • Zmiana nawyków oddechowych
  • Przywrócenie prawidłowych wzorców oddechowych
  • Witalność, Moc, Energia

Ćwiczenia oddechowe polecane są wszystkim, którzy zauważają u siebie różne dolegliwości związane z oddechem i nie tylko. Większość ludzi nie myśli o wykonywaniu wdechów i wydechów – to mechaniczny proces. Podczas spotkań warsztatowych zyskają Państwo umiejętność świadomego oddychania.

Warsztaty odbywają się zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami oddechowymi dla dorosłych, ale również z tymi, którzy mogą nazwać się specjalistami w tej dziedzinie. Zaletą tych warsztatów jest to, że odbywają się także w wersji online. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie mogą dotrzeć do Wrocławia.

ODDECH TO DAR I MOŻLIWOŚĆ PRZYWRÓCENIA DOBREGO KONTAKTU ZE SWOIM CIAłEM ORAZ UMYSŁEM.

Maciej Nikolczuk
Maciej Nikolczuk
2023-11-22
Jakub jest super fachowcem w dziedzinie oddechu jak i w treningach personalnych, ale również inspirującym motywatorem. Jego indywidualne podejście do moich celów i systematyczne wsparcie sprawiły, że osiągnięcie postawionych sobie celów stało się realne i satysfakcjonujące. W pełni polecam jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc przy osiąganiu zdrowia i kondycji fizycznej.
Emilia Tura
Emilia Tura
2023-10-28
Świetne warsztaty oddechowe. Dzięki warsztatowi oddechowemu u Kuby zupełnie inaczej spojrzałam na to jak oddycham, szczególnie podczas wykonywania sesji masażu. Proste ćwiczenia sprawiły, że mój oddech bardziej wspiera mnie podczas mojej pracy. No łatwiej mi się oddycha 🙂 Kuba ma ogromną wiedzę, którą w zrozumiały, przystępny i ciekawy sposób przekazuje innym. Fajnie, że na warsztacie jest sporo miejsca na praktykę. Z całego serca polecam 🙂
Mateusz Strugała
Mateusz Strugała
2023-04-20
Od pewnego czasu korzystam z treningów oddechowych u Pana Jakuba. Trenuje boks zawodowo od wielu lat. Na codzień zmagam się z astmą, która utrudniała mi kontrole oddechu podczas treningów i walk. Dzięki naszym spotkaniom i systematycznym ćwiczeniom nastąpiła poprawa, dzięki której mam większa wydolność. Bardzo Polecam
Adam Przybyłek
Adam Przybyłek
2022-12-29
Do Jakuba trafiłem z polecenia. Jak się okazało to ten sam gość, którego artykuły w "Magazynie Góry" czytałem jakiś czas wcześniej myśląc sobie "o kurde ale facet ma wiedzę" ale jakoś chyba nie sądziłem, że taki poważny trener będzie zajmować się "zaawansowanym turystą" jakim zamierzam być. Chodzę po górach i zauważyłem jakim problemem jest oddech. A przecież nie powinien być. I tak się koło zamknęło, że trafiłem na trening do Jakuba. Wziął mnie - takiego amatora i zajął się na 120% profesjonalnie. I od jakiegoś czasu ciężko pracuję - widzę efekty i cele. Polecam szczerze.
Yenn
Yenn
2022-11-07
Kuba jest profesjonalistą z dużą wiedzą merytoryczną jak i praktyczną. Ma bardzo indywidualne podejście, co dla mnie osobiście było bardzo ważne. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie pytania i jest zaangażowany. Poza tym jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Podczas praktyki udało mi się pogłębić świadomość oddechu i dzięki ćwiczeniom dużo łatwiej mi go "uspokoić", co bardzo pomaga w odstresowaniu i rozluźnieniu. Jestem wdzięczna za wspólne sesje, które były bardzo motywujące oraz za wszystkie cenne rady i dobre słowo, którymi się ze mną podzieliłeś. Jeszcze raz dzięki i prawdopodobnie do zobaczenia :))
Marta Dudycz
Marta Dudycz
2022-11-06
Z ciekawości doświadczenia czegoś nowego trafiłam do Jakuba. Na stan zdrowia nie narzekałam, spalam jak suseł. Do sprawy podeszłam bardzo poważnie bo nawet wzięłam urlop na ten czas. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze to był najdziwniejszy a zarazem najciekawszy urlop. Całkowicie podporządkowany zaleceniom Jakuba. Istne szaleństwo, po 2 tygodniach nagle okazuje się ze życie bez kawy jest możliwe, popołudniowe drzemki nie są konieczne, a wieczory twórcze. Samopoczucie jest rewelacyjne aż chce się więcej od życia. Piękno tych ćwiczeń polega na cierpliwości, wyciszeniu i systematyczności. Jeśli tego Ci brakuje w tym zabieganym, przebodzcowanym świecie polecam tego rodzaju zajęcia i to tylko z Jakubem !!!!
Jola Renia
Jola Renia
2022-11-01
Bardzo polecam Pana Jakuba. Przekazał mi dużo wiedzy na temat fizjologii oddechu i powoli wprowadzał w praktyczne ćwiczenia. Duża wiedza plus indywidualne podejście, to jest to czego potrzebowałam, aby przestawić swój oddech na nowe zdrowsze tory. Dziękuję Panie Jakubie.
Luiza Kowal
Luiza Kowal
2022-10-23
Bardzo dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, polecam.
Tomasz Szklanko
Tomasz Szklanko
2022-10-18
Trafiłem do Kuby po przeczytaniu "Przewagi Tlenowej", chciałem poznać niuanse fizjologii i nauczyć się ćwiczeń oddechowych w prawidłowy sposób - w kilku spotkaniach przerobiliśmy podstawy które następnie zaadaptowałem do swoich treningów na siłowni i ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach spędziłem tydzień w Szwajcarii, wędrując z ciężkim plecakiem i wspinając się na dwa czterotysieczniki. Zero problemów z kondycją, zero jakiejkolwiek zadyszki, wszedłem na szczyty bez wysiłku, oddychając nosem 🙂 techniki których uczy Kuba zostały zweryfikowane w realnych warunkach i okazały się niezastąpione dla każdego kto chce rozwijać swoją wydolność tlenową, polecam i zachęcam z pełnym przekonaniem 🙂
Agnieszka Krawczyk
Agnieszka Krawczyk
2022-09-04
Byłam uczestniczką warsztatu prowadzonego przez Kubę podczas Festiwalu Na Bosaka w Połczynie Zdroju. Trzydniowa kilkugodzinna ścieżka poprowadzona bardzo merytorycznie w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze. Miałam już spore pojęcie o ćwiczeniach oddechowych, ale jego zajęcia wiele wniosły do mojej praktyki. Kuba Gontarski jest pasjonatem, dzieli się swoim doświadczeniem i drogą, jaką przeszedł- to bardzo cenne.

Więcej rekomendacji