Sesje oddechowe we Wrocławiu

ODDECH TO ENERGIA I ZDROWIE, ODDYCHAJ EFEKTYWNIE I RYTMICZNIE

ODDECH TO DAR

I MOŻLIWOŚĆ PRZYWRÓCENIA DOBREGO KONTAKTU ZE SWOIM CIAłEM ORAZ UMYSŁEM.

Zdrowy oddech to dostęp do dobrego samopoczucia i zdrowia. Wspiera głęboki stan relaksu, głęboki sen oraz przywraca koncentrację i życiodajną energię. Świadome oddychanie jest jednym z najważniejszych filarów zdrowia. W rzeczywistości oddech jest pierwszą i najbardziej podstawową funkcją autonomiczną, wpływającą na umysł, ciało i potencjał osobisty. Oddech to neurofizjologiczny zapis naszych doświadczeń, historii, przeżyć . To algorytm siebie, nasze odbicie mentalne, emocjonalne i energetyczne. Od Nas zależy jak integrujemy te filary i budujemy solidne fundamenty pozwalające wpływać na dobrą jakość naszego życie.

KURS ONLINE

SESJA/KURS ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA

MIEJ WPŁYW NA JAKOŚĆ SWOJEGO ODDECHU I POCZUJ KORZYŚCI PŁYNĄCE
Z PROSTYCH I EFEKTYWNYCH ĆWICZEŃ.

KURS ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA metodą butejki

oddychanie metoda butejki

Praktyka oddechowa Buteyko Clinic International nazwana na cześć dr. Konstantina Butejki. Był to radziecki lekarz pochodzenia ukraińskiego, twórca metody, leczącej choroby wynikające z hiperwentylacji, m.in. astmę, nadciśnienie tętnicze, migreny, choroby układu oddechowego, nerwowego i krwionośnego. Metoda Butejki opiera się na ogromnej roli dwutlenku węgla w ciele człowieka i efekcie Bohra.

Pożegnaj problemy zdrowotne dzięki warsztatom oddechowym
we Wrocławiu i online

Zażegnaj: hiperwentylację, świszczący oddech, kaszel, astmę wysiłkowa, bezdech senny, nadciśnienie, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, chroniczny ból głowy, migrenę, brak koncentracji, brak energii. Regularna terapia oddechowa przyniesie wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie Twojego oddechu, jakości snu, efektywności w Twojej pracy, rekreacji i komunikacji z otoczeniem. Pozytywna dyscyplina, samodzielne ćwiczenia każdego dnia przyniosą zamierzoną transformację na wielu poziomach Twojej fizjologii i anatomii.

Oddychanie metoda Butejki​

Można odnieść wrażenie, że o dwutlenku węgla często słyszy się nieprzychylne opinie, ale organizm każdego człowieka wymaga odpowiedniego jego stężenia, aby zaspokoić głód tlenowy w komórkach. Zbyt szybkie oddychanie powoduje, że organizm pozbywa się tego dwutlenku węgla w zbyt dużych ilościach, a przy tym tlen ma większą trudność przetransportowania się z krwi do tkanek. Dodatkowo, kiedy w ciele występuje niedobór dwutlenku, może wystąpić ogólna drażliwość i podwyższony poziom stresu. Zdarzają się sytuacje, w których przyczyną wielu znanych chorób jest właśnie nieprawidłowe oddychanie.

Oddech metodą Butejki pomaga poradzić sobie z wieloma dolegliwościami, m.in.

 • Wysokie ciśnienie, tachykardia
 • astma, nieżyt nosa, alergie
 • chrapanie, bezdech senny
 • ataki paniki, niepokój
 • stres oraz PTSD
 • migreny oraz bóle głowy 
 • bóle mięśni

Jak oddychać metodą Butejki?

Oddychanie metodą Butejki składa się z kilku elementów. Początkowo kursantów uczy się ćwiczeń polegających na wstrzymywaniu oddechu, które mają za zadanie pomóc odetkać nos (aby oddychało się łatwiej przez nos). Kolejnym krokiem jest przejście z oddychania ustami na oddychanie nosowe oraz nauka prawidłowego treningu aktywacji i rozluźnienia przepony.

Wykwalifikowani instruktorzy oddechu będą czuwać nad Państwem i zwracać uwagę na Państwa pracę. Tylko właściwie przyswojona wiedza i umiejętności praktyczne przyniosą Państwu upragnione efekty, a co ciekawe, że przy regularnej praktyce są one długofalowe.

Korzyści ze stosowania metody oddychania Butejki:

 • Więcej energii
 • Jaśniejszy umysł
 • Większa koncentracja
 • Lepsza jakość głębokiego snu
 • Spokój, redukcja stresu
 • Wyrównanie ciśnienia krwi i tętna
 • Poprawa wydolności fizycznej
 • Drożne górne drogi oddechowe
 • Aktywniejszy mięsień przeponowy
 • Relaksacja mięśni gładkich 
 • Aktywacja nerwu błędnego i przywspółczulnego
 • Powrót do zdrowej wagi
 • Wzmocniony układ immunologiczny

Jaki jest cel poprawy oddechu?

Celem ćwiczeń jest: zmiana wzorców oddechowych na funkcjonalne, przywrócenie rytmicznego oddechu nosowo przeponowego z  płynniejszą aktywacją nerwu przeponowego przy udziale nerwu błędnego, endogenna produkcja tlenku azotu, który ociepla, nawilża i oczyszcza  wlatujące powietrze, odlepianie i poszerzanie  naczyń krwionośnych oraz relaksacja mięśni gładkich tych naczyń, zwiększenie światła dróg oddechowych tchawicy i wszystkich generacji oskrzeli oraz pęcherzyków płucnych, zwiększona tzw podatność i sprężystość pęcherzyków płuc( białko surfaktant), aktywacja pneumocytów typu II wspierających funkcję regeneracyjną. 

Najczęstsze objawy dysfunkcyjnego oddychania to:

Układ oddechowy: świszczący oddech, duszność, kaszel, ucisk w klatce piersiowej, częste ziewanie, chrapanie(cofnięty język) i bezdech senny. 

Układ nerwowy: zawroty głowy, słaba koncentracja, drętwienie, pocenie się, mrowienie rąk i nóg, omdlenia, drżenie i bóle głowy. 

Układ krwionośny szybkie bicie serca, ból i ucisk w klatce piersiowej, nieregularne bicie serca, palpitacje 

Umysł: stany lękowe, napięcie, depresja, niepokój i silny stres. 

Inne ogólne objawy: suchość w ustach, zmęczenie, bóle głowy, koszmary senne, sucha swędząca skóra, spocone dłonie, skurcze, ogólne osłabienie i przewlekłe zmęczenie.

Po co trenować oddech
we Wrocławiu bądź online?

Zmień wzorce oddechowe i oddychaj zdrowo, lekko, swobodnie, głęboko, rytmicznie, łagodnie oraz efektywniej. Zażegnaj: hiperwentylację, świszczący oddech, kaszel, astmę wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, chroniczny ból głowy, migrenę, brak koncentracji, brak energii.

Regularna praktyka oddechowa przyniesie wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie twojego oddechu, jakości snu, efektywności w twojej pracy, sporcie,  rekreacji i komunikacji z otoczeniem. Pozytywna dyscyplina, samodzielne ćwiczenia każdego dnia przyniosą zamierzoną transformację na wielu poziomach twojej fizjologii i anatomii.

Mniejsze odczucie zadyszki w trakcie ćwiczeń fizycznych

Odlepianie naczyń krwionośnych, lepszy dopływ krwi, sygnalizacji baroreceptorów: tlenek azotu i dwutlenek węgla

Lepszy transport tlenu do komórek – organów – pracujących mięśni

Wyższy pułap tlenowy VO2 max

Późniejsze wystąpienie objawów zmęczenia i wyższy próg mleczanowy(lepsza tolerancja na kwasicę mięśniową)

Zmniejszenie ryzyka urazów i kontuzji

Prawidłowe utrzymanie sprawności w trakcie odpoczynku i regeneracji

Opanowanie i zmniejszenie astmy wysiłkowej, duszności,  bezdechu sennego i zwężonych oskrzeli oraz naczyń krwionośnych

Zmniejszenie objawów hiperwentylacji, lepsza praca wentylacyjna i pojemności minutowej naszych płuc

Regulacja kwasowo – zasadowa naszych komórek i ph krwi( relacja jonów wapnia i wodorowęglanów)

Zwiększenie wydolności tlenowej i beztlenowej – zmniejszenie wrażliwości na hiperkapnię i hipoksję

Ciągłe zmęczenie powoduje problemy z koncentracją oraz pogarsza samopoczucie. Zmęczenie może zostać zmniejszone przy wykorzystaniu odpowiedniej metody oddychania. Warto wziąć udział w kursie świadomego oddychania, aby wiedzieć, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Panowanie nad swoim oddechem daje poczucie panowania nad swoim życiem

Skupienie się na powolnych wdechach i wydechach daje szansę na szybką regenerację organizmu.  Oddech na zmęczenie powinien być nosowy z wykorzystaniem przepony. Czasem wystarczy nawet krótka chwila, aby kontrolowany oddech zlikwidował uczucie zmęczenia.

Decydując się na wzięcie udziału w moich kursach, zyskają Państwo możliwość na poznanie technik pomagających w szybki sposób odzyskać energię do działania. Metoda Buteyko Clinic International oparta jest o rzetelną wiedzę naukowa i liczne badania, które przyczyniły się do stworzenia ćwiczeń wspierających prawidłowy oddech rytmiczny w zgodzie z fizjologią człowieka. Kontrolowany oddech w teorii może wydawać się czymś prostym, jednak, aby robić to dobrze, potrzebna są regularne ćwiczenia. W końcu to praktyka czyni mistrza, a w tym przypadku – mistrza pełnego energii.

Dla kogo warsztaty oddechowe?

Ćwiczenia oddechowe dla dorosłych prowadzone podczas warsztatów oddechowych pozytywnie wpływają na wiele aspektów. Efekty warsztatów oddechowych zauważane są zazwyczaj po kilku tygodniach. Pod kontrolą wykwalifikowanego trenera istnieje szansa na szybkie rozwinięcie swoich umiejętności. Odpowiednia technika oddychania przyniesie efekty zdrowotne, ale również pozwoli zapanować nad nerwami w różnych stresujących sytuacjach. Jeżeli podejmują się Państwo jakiś bardzo wysiłkowych aktywności fizycznych lub przygotowują się Państwo do górskiej wyprawy czy przebiegnięcia maratonu, takie warsztaty znacząco poprawią oczekiwane rezultaty.

Podczas warsztatów oddechowych uczestnicy zapoznają się z technikami wprowadzonymi przez znanych w tej dziedzinie specjalistów, a mowa tu o dr. Konstantinie Butejce oraz o Patricku McKeownie. Ćwiczenia oddechowe dla dorosłych przygotowane są w taki sposób, aby stopniowo poznawać konkretne metody i ich elementy. Wprowadzenie wiedzy teoretycznej jest równie ważne, jak zdobycie umiejętności praktycznych. Podczas zajęć liczy się cierpliwość i precyzja. Trener będzie kontrolować postępy każdego, a przy tym korygować ewentualne błędy. Po warsztatach zauważą Państwo, jak ważną rolę odgrywa świadomy oddech. Być może zainspirują się Państwo i zaczną dokładniej zgłębiać ten temat, rozwijając swoje umiejętności oddechowe.

Dlaczego ćwiczenia oddechowe dla firm są ważne?

Sesje/ KURSy ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA

Metoda dla sportowców, zawodników, tancerzy i osób aktywnych fizycznie

Oxygen Advantage® to naukowa terapia oddechowa poprawiająca wydajność naszych procesów fizjologicznych i biomechanicznych ciała. To autorski program stworzony przez Patricka McKeowna, który jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie oddychania oraz autorem książek, publikacji i artykułów naukowych poświęconych min. zmianom dysfunkcjonalnych wzorców oddechowych. To metoda wspierająca profesjonalnych sportowców, zawodników sportów walk, pasjonatów sztuki walk, tancerzy, aktorów oraz ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami rekreacji i nie tylko.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z TECHNIKI ODDECHOWEJ OXYGEN ADVANTAGE?​

To ścieżka oddechu OCZYSZCZONEGO, BEZ ZADYSZKI PODCZAS WYSIŁKU, LEKKIEGO, SPOKOJNEGO, RYTMICZNEGO I ZINTEGROWANEGO dedykowana jest dla każdego bez względu na wykonywany zawód. Zmień technikę oddechową i oddychaj zdrowiej, lekko, swobodnie, głęboko, rytmicznie, łagodnie oraz efektywniej. Zażegnaj: hiperwentylację, świszczący oddech, kaszel, astmę wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, migrenę, brak koncentracji, brak energii. Jakość oddechu a codzienne życie:

Korzyści ze stosowania metody Oxygen Advantage:

Podobnie, jak w przypadku metody Buteyko, za sprawą Oxygen Advantage masz możliwość zadbać o swoje zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Mianowicie poprzez stosowanie wskazanych technik relaksacyjnych opartych na oddechu możesz poprawić swoją wydolność fizyczną, wzmocnić układ odpornościowy, a także zyskać dodatkowy zastrzyk energii, jaśniejszy umysł lepszą koncentrację i jakość snu oraz zapanujesz nad stresem i atakami paniki. 

Ćwiczenia oddechowe dla dorosłych

Ćwiczenia oddechowe dla dorosłych polecane są wszystkim, którzy zauważają u siebie różne dolegliwości związane z oddechem i nie tylko. Większość ludzi nie myśli o wykonywaniu wdechów i wydechów – to mechaniczny proces. Podczas spotkań warsztatowych zyskają Państwo umiejętność świadomego oddychania.

Warsztaty odbywają się zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami oddechowymi dla dorosłych, ale również z tymi, którzy mogą nazwać się specjalistami w tej dziedzinie. Zaletą tych warsztatów jest to, że odbywają się także w wersji online. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie mogą dotrzeć do Wrocławia.

Zadbaj o swoje zdrowie i swój oddech już od dzisiaj

co mówią inni o treningu oddechowym?

To transformacja, w życiu codziennym oraz w Twoim treningu.

Kuba sprawnie przeprowadził mnie przez kurs oddychania, w dwa miesiące usprawniając mój oddech o wymierne w skali bolt 100 procent!!! Jestem astmatyczką, od 25 lat biorę leki wziewne rano i wieczorem, do Kuby trafiłam za namową lekarza! - niech pani spróbuje metody Buteyko gdyż nie ma już większych dawek leku...Polecam z całego serca.
Basia Kisiel
Jestem po cyklach sesji oddechowych i efekty są super! Kuba ma tak ogromną wiedzę i przekazuje ją w sposób zrozumiały i klarowny, nikt tak nie potrafi zmotywować i wesprzeć człowieka w pracy nad sobą. Jeden z ciekawszych ludzi jakich poznałam w życiu. Jeśli chcecie poprawić swoje zdrowie i jakość życia to walcie jak w dym!
POLECAM BARDZO!
Iza Świerad