poznaj moje webinary

WEBINAR I

webinar oddechowy dla firm

Webinar oddechowy online dla firm to profesjonalny interaktywny wykład opisujący istotne role i procesy świadomego oddychania w naszym życiu. Prawidłowy oddech  w obecnych czasach ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu dobrego zdrowia oraz kondycji psychofizycznej.

Podczas webinaru w prosty sposób opisuję:

 • na czym polegają prawidłowe wzorce oddechowe i to, w jaki sposób wpływają one na lepszą efektywność w pracy,
 • utrzymanie energii, poziom skupienia, wydajność,
 • kreatywność oraz świadome zarządzanie stresem.

Wykład zawiera podstawowe zagadnienia z fizjologii układu oddechowegoukładu sercowo naczyniowego i nerwowego oraz ich wzajemnych zależności.

Uczestnicy webinaru zapoznają się z głównymi założeniami i zasadami metody oddechowej Buteyko Clinic Intnernational®, która bazuje na nauce, praktyce oraz wspiera pracowników w różnym wieku i profesji na całym świecie. Dowiedzą się, dlaczego oddech nosem i przeponą wpływają korzystniej na:

 • stan głębszego relaksu, 
 • lepszego dotlenienia, 
 • głębszej koncentracji, 
 • poprawy jakości snu, 
 • utrzymania energii, 
 • eliminując przy tym bóle głowy, migren, przeziębienia, duszności przy jednoczesnej efektywnej redukcji stresu.

Oprócz webinaru nauczy się dwóch podstawowych ćwiczeń oddechowych. Czas trwania webinaru 60-90 min.

Jakie są płuca twojej firmy?

WEBINAR II

KURS „WIĘCEJ TLENU, MNIEJ STRESU”​​

Kurs oddechowy to część praktyczna, w której głównym filarem są proste ćwiczenia oddechowe mające na celu redukcję oraz eliminację stresu (również w sytuacjach kryzysowych) oraz wielu dolegliwości czy objawów, oraz poprawę kondycji psychofizycznej, energii i wydajności w pracy. 

Buteyko Clinic International® to zestaw 6-7 ćwiczeń, które w połączeniu z wiedzą są kluczem do zdrowia oraz harmonii. Uczestnik będzie mieć praktyczną świadomość z prowadzenia swojego oddechu, pozytywnej kontroli nad rytmem, czasem oddechowym w czynnościach dnia codziennego, w pracy, w sytuacjach stresujących oraz podczas aktywności sportowych.

Ćwiczenia oddechowe dają efekty już po kilku dniach, a wykonywane regularnie przyczyniają się do efektów długotrwałych.

Na kursie uczestnicy zapoznają się z ćwiczeniami na:

 • obudzenie energii,
 • na głęboki relaks,
 • na lepsze dotlenienie,
 • na stres,
 • na redukcje bólów głowy,
 • na głębszy sen,
 • na redukcję objawów duszności,
 • na poprawę koncentracji i harmonii.

Czas trwania webinaru 60-190 min.

Jakie są płuca twojej firmy?

WEBINAR III

"ODDYCHANIE PODCZAS PRZEMÓWIEŃ"​

To część kursu poświęcona głównie tematyce świadomego utrzymania prawidłowego rytmu oddechowego podczas mówienia i prowadzenia szkoleń dla teamów, zespołów, prezentacji czy podczas konferencji.

Uczestnicy zapoznają się z prawidłowymi wzorcami oddechowymi i korzystnymi zależnościami między:

 • prawidłowym oddechem głębokim,
 • pracą najważniejszego mięśnia oddechowego przepony,
 • rytmu oddychania. 

Integracja tych trzech filarów oddechowych zależy od naszego poziomu uważności, ciekawości o otwartości.

To, w jaki sposób oraz kiedy wykonujemy wdech i wydech podczas mówienia, ma ogromny wpływ na przekaz merytorycznej treści, spokój i zaufanie do siebie, nawet kiedy czujemy, że sposób wykładu czy prezentacji nie poszedł zgodnie z planem. Utrzymanie rytmu w uważności to potęga.

Czas trwania webinaru 60-190 min.

poznaj WARSZTATY z TECHNIKI RUCHOWE DLA FIRM

jakub gontarski

trener oddechowy i personalny

Jakub Gontarski certyfikowany trener oddechowy metody Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® pasjonat ruchu z 30-letnim doświadczeniem.

Oddech na Stres-2022-fotografie-Grzegorz-Gołębiowski-19
Maciej Nikolczuk
Maciej Nikolczuk
2023-11-22
Jakub jest super fachowcem w dziedzinie oddechu jak i w treningach personalnych, ale również inspirującym motywatorem. Jego indywidualne podejście do moich celów i systematyczne wsparcie sprawiły, że osiągnięcie postawionych sobie celów stało się realne i satysfakcjonujące. W pełni polecam jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc przy osiąganiu zdrowia i kondycji fizycznej.
Emilia Tura
Emilia Tura
2023-10-28
Świetne warsztaty oddechowe. Dzięki warsztatowi oddechowemu u Kuby zupełnie inaczej spojrzałam na to jak oddycham, szczególnie podczas wykonywania sesji masażu. Proste ćwiczenia sprawiły, że mój oddech bardziej wspiera mnie podczas mojej pracy. No łatwiej mi się oddycha 🙂 Kuba ma ogromną wiedzę, którą w zrozumiały, przystępny i ciekawy sposób przekazuje innym. Fajnie, że na warsztacie jest sporo miejsca na praktykę. Z całego serca polecam 🙂
Mateusz Strugała
Mateusz Strugała
2023-04-20
Od pewnego czasu korzystam z treningów oddechowych u Pana Jakuba. Trenuje boks zawodowo od wielu lat. Na codzień zmagam się z astmą, która utrudniała mi kontrole oddechu podczas treningów i walk. Dzięki naszym spotkaniom i systematycznym ćwiczeniom nastąpiła poprawa, dzięki której mam większa wydolność. Bardzo Polecam
Adam Przybyłek
Adam Przybyłek
2022-12-29
Do Jakuba trafiłem z polecenia. Jak się okazało to ten sam gość, którego artykuły w "Magazynie Góry" czytałem jakiś czas wcześniej myśląc sobie "o kurde ale facet ma wiedzę" ale jakoś chyba nie sądziłem, że taki poważny trener będzie zajmować się "zaawansowanym turystą" jakim zamierzam być. Chodzę po górach i zauważyłem jakim problemem jest oddech. A przecież nie powinien być. I tak się koło zamknęło, że trafiłem na trening do Jakuba. Wziął mnie - takiego amatora i zajął się na 120% profesjonalnie. I od jakiegoś czasu ciężko pracuję - widzę efekty i cele. Polecam szczerze.
Yenn
Yenn
2022-11-07
Kuba jest profesjonalistą z dużą wiedzą merytoryczną jak i praktyczną. Ma bardzo indywidualne podejście, co dla mnie osobiście było bardzo ważne. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie pytania i jest zaangażowany. Poza tym jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Podczas praktyki udało mi się pogłębić świadomość oddechu i dzięki ćwiczeniom dużo łatwiej mi go "uspokoić", co bardzo pomaga w odstresowaniu i rozluźnieniu. Jestem wdzięczna za wspólne sesje, które były bardzo motywujące oraz za wszystkie cenne rady i dobre słowo, którymi się ze mną podzieliłeś. Jeszcze raz dzięki i prawdopodobnie do zobaczenia :))
Marta Dudycz
Marta Dudycz
2022-11-06
Z ciekawości doświadczenia czegoś nowego trafiłam do Jakuba. Na stan zdrowia nie narzekałam, spalam jak suseł. Do sprawy podeszłam bardzo poważnie bo nawet wzięłam urlop na ten czas. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze to był najdziwniejszy a zarazem najciekawszy urlop. Całkowicie podporządkowany zaleceniom Jakuba. Istne szaleństwo, po 2 tygodniach nagle okazuje się ze życie bez kawy jest możliwe, popołudniowe drzemki nie są konieczne, a wieczory twórcze. Samopoczucie jest rewelacyjne aż chce się więcej od życia. Piękno tych ćwiczeń polega na cierpliwości, wyciszeniu i systematyczności. Jeśli tego Ci brakuje w tym zabieganym, przebodzcowanym świecie polecam tego rodzaju zajęcia i to tylko z Jakubem !!!!
Jola Renia
Jola Renia
2022-11-01
Bardzo polecam Pana Jakuba. Przekazał mi dużo wiedzy na temat fizjologii oddechu i powoli wprowadzał w praktyczne ćwiczenia. Duża wiedza plus indywidualne podejście, to jest to czego potrzebowałam, aby przestawić swój oddech na nowe zdrowsze tory. Dziękuję Panie Jakubie.
Luiza Kowal
Luiza Kowal
2022-10-23
Bardzo dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, polecam.
Tomasz Szklanko
Tomasz Szklanko
2022-10-18
Trafiłem do Kuby po przeczytaniu "Przewagi Tlenowej", chciałem poznać niuanse fizjologii i nauczyć się ćwiczeń oddechowych w prawidłowy sposób - w kilku spotkaniach przerobiliśmy podstawy które następnie zaadaptowałem do swoich treningów na siłowni i ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach spędziłem tydzień w Szwajcarii, wędrując z ciężkim plecakiem i wspinając się na dwa czterotysieczniki. Zero problemów z kondycją, zero jakiejkolwiek zadyszki, wszedłem na szczyty bez wysiłku, oddychając nosem 🙂 techniki których uczy Kuba zostały zweryfikowane w realnych warunkach i okazały się niezastąpione dla każdego kto chce rozwijać swoją wydolność tlenową, polecam i zachęcam z pełnym przekonaniem 🙂
Agnieszka Krawczyk
Agnieszka Krawczyk
2022-09-04
Byłam uczestniczką warsztatu prowadzonego przez Kubę podczas Festiwalu Na Bosaka w Połczynie Zdroju. Trzydniowa kilkugodzinna ścieżka poprowadzona bardzo merytorycznie w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze. Miałam już spore pojęcie o ćwiczeniach oddechowych, ale jego zajęcia wiele wniosły do mojej praktyki. Kuba Gontarski jest pasjonatem, dzieli się swoim doświadczeniem i drogą, jaką przeszedł- to bardzo cenne.

Więcej rekomendacji