Sesje oddechowe we Wrocławiu

oddech
ruch
transformacja

KURS ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA Z TRENEREM ODECHOWYM JAKUBEM GONTARSKIM

Świadome oddychanie jest jednym z najważniejszych filarów zdrowia. W rzeczywistości oddech jest pierwszą i najbardziej podstawową funkcją autonomiczną, wpływającą na umysł, ciało i potencjał osobisty. Jako nauczyciel lub pracownik służby zdrowia, niezależnie od tego, czy specjalizujesz się w jodze, pilatesie, fizjoterapii, zdrowiu psychicznym, sportach i dobrym samopoczuciu, wystąpieniach publicznych, coachingu, trening oddechowy dla firm np. Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic Intenational® przyniesie Tobie, Wam wiele fizjologicznych korzyści. To tylko kwestia praktyki i systematycznych  powtórek.

JAKIE KORZYŚCI PRZYNOSI KURS ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA W FORMIE WARSZTATÓW WE WROCŁAWIU?

Funkcjonalne oddychanie często stanowi brakujące ogniwo pod względem sprawności i jakości życia. Jest opłacalny i odpowiedni dla każdego. Mimo to trening oddechu nie ma takiego samego wyniku jak wiele popularnych trendów dietetycznych i fitness. Chociaż większość ludzi dostosuje inne aspekty swojego stylu życia, aby promować lepsze samopoczucie, sprawność fizyczną lub zdrowie psychiczne, często nie myślą o treningu oddechowym w swojej  praktyce.  Zoptymalizuj swoją wydajność. Doświadcz lepszego snu i lepszej jakości życia. Zwiększ swoją energię, poziom koncentracji, oraz zmniejsz niepokój i stres  Redukuj przyczynę zadyszki i tzw „ściany oddechowej” oraz wielu typowych dolegliwości zdrowotnych za pomocą terapii oddechem we Wrocławiu.

Kuba-Gontarski-III-fotografie-Grzegorz-Gołębiowski-011

Trening oddechowy Oxygen Advantage®

sesje oddechowe z trenerem personalnym

Oxygen Advantage® to naukowa terapia oddechowa poprawiająca wydajność naszych procesów fizjologicznych i biomechanicznych ciała. To autorski program stworzony przez Patricka McKeowna, który jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie oddychania oraz autorem książek, publikacji i artykułów naukowych poświęconych min. zmianom dysfunkcjonalnych wzorców oddechowych. To metoda wspierająca profesjonalnych sportowców, zawodników sportów walk, pasjonatów sztuki walk, tancerzy, aktorów oraz ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami rekreacji i nie tylko.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z TECHNIKI ODDECHOWEJ OXYGEN ADVANTAGE?​

To ścieżka oddechu OCZYSZCZONEGO, BEZ ZADYSZKI PODCZAS WYSIŁKU, LEKKIEGO, SPOKOJNEGO, RYTMICZNEGO I ZINTEGROWANEGO dedykowana jest dla każdego bez względu na wykonywany zawód. Zmień technikę oddechową i oddychaj zdrowiej, lekko, swobodnie, głęboko, rytmicznie, łagodnie oraz efektywniej. Zażegnaj: hiperwentylację, świszczący oddech, kaszel, astmę wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, migrenę, brak koncentracji, brak energii. Jakość oddechu a codzienne życie:

sesje oddechowe z techniką Buteyki

Praktyka oddechowa Buteyko Clinic International nazwana na cześć dr. Konstantina Butejki. Był to radziecki lekarz pochodzenia ukraińskiego, twórca metody, leczącej choroby wynikające z hiperwentylacji, m.in. astmę, nadciśnienie tętnicze, migreny, choroby układu oddechowego, nerwowego i krwionośnego. Metoda Butejki opiera się na ogromnej roli dwutlenku węgla w ciele człowieka i efekcie Bohra.Metoda Butejki składa się z serii ćwiczeń oddechowych i wytycznych opracowanych specjalnie w celu zmniejszenia nadmiernego oddychania (nazywanego klinicznie „przewlekłą hiperwentylacją”). Prosty fakt jest taki, że wiele osób oddycha zbyt dużo, co zmienia naturalny poziom gazów we krwi, ogranicza dostarczanie tlenu do tkanek i narządów oraz powoduje zwężenie mięśni gładkich otaczających naczynia krwionośne i drogi oddechowe. Może to prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Przywrócenie normalnej objętości oddechowej i przejście z oddychania przez usta na nos pomaga złagodzić te problemy zdrowotne.

Pożegnaj problemy zdrowotne dzięki warsztatom oddechowym we Wrocławiu i online

Zażegnaj: hiperwentylację, świszczący oddech, kaszel, astmę wysiłkowa, bezdech senny, nadciśnienie, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, chroniczny ból głowy, migrenę, brak koncentracji, brak energii. Regularna terapia oddechowa przyniesie wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie Twojego oddechu, jakości snu, efektywności w Twojej pracy, rekreacji i komunikacji z otoczeniem. Pozytywna dyscyplina, samodzielne ćwiczenia każdego dnia przyniosą zamierzoną transformację na wielu poziomach Twojej fizjologii i anatomii.

buteyko-jakub gontarski

Buteyko Clinic
International®

Po co trenować oddech we Wrocławiu bądź online?

Zmień wzorce oddechowe i oddychaj zdrowo, lekko, swobodnie, głęboko, rytmicznie, łagodnie oraz efektywniej. Zażegnaj: hiperwentylację, świszczący oddech, kaszel, astmę wysiłkowa, bezdech senny, uciski w klatce piersiowej, duszności, nieżyt nosa, ziewanie, chrapanie, chroniczny ból głowy, migrenę, brak koncentracji, brak energii.

Regularna praktyka oddechowa przyniesie wiele widocznych, funkcjonalnych korzyści na poziomie twojego oddechu, jakości snu, efektywności w twojej pracy, sporcie,  rekreacji i komunikacji z otoczeniem. Pozytywna dyscyplina, samodzielne ćwiczenia każdego dnia przyniosą zamierzoną transformację na wielu poziomach twojej fizjologii i anatomii.

Mniejsze odczucie zadyszki w trakcie ćwiczeń fizycznych

Odlepianie naczyń krwionośnych, lepszy dopływ krwi, sygnalizacji baroreceptorów: tlenek azotu i dwutlenek węgla

Lepszy transport tlenu do komórek – organów – pracujących mięśni

Wyższy pułap tlenowy VO2 max

Późniejsze wystąpienie objawów zmęczenia i wyższy próg mleczanowy(lepsza tolerancja na kwasicę mięśniową)

Zmniejszenie ryzyka urazów i kontuzji

Prawidłowe utrzymanie sprawności w trakcie odpoczynku i regeneracji

Opanowanie i zmniejszenie astmy wysiłkowej, duszności,  bezdechu sennego i zwężonych oskrzeli oraz naczyń krwionośnych

Zmniejszenie objawów hiperwentylacji, lepsza praca wentylacyjna i pojemności minutowej naszych płuc

Regulacja kwasowo – zasadowa naszych komórek i ph krwi( relacja jonów wapnia i wodorowęglanów)

Zwiększenie wydolności tlenowej i beztlenowej – zmniejszenie wrażliwości na hiperkapnię i hipoksję

Zadbaj o swoje zdrowie i swój oddech już od dzisiaj

co mówią inni o treningu oddechowym?

To transformacja, w życiu codziennym oraz w Twoim treningu.

Kuba sprawnie przeprowadził mnie przez kurs oddychania, w dwa miesiące usprawniając mój oddech o wymierne w skali bolt 100 procent!!! Jestem astmatyczką, od 25 lat biorę leki wziewne rano i wieczorem, do Kuby trafiłam za namową lekarza! - niech pani spróbuje metody Buteyko gdyż nie ma już większych dawek leku...Polecam z całego serca.
Basia Kisiel
Jestem po cyklach sesji oddechowych i efekty są super! Kuba ma tak ogromną wiedzę i przekazuje ją w sposób zrozumiały i klarowny, nikt tak nie potrafi zmotywować i wesprzeć człowieka w pracy nad sobą. Jeden z ciekawszych ludzi jakich poznałam w życiu. Jeśli chcecie poprawić swoje zdrowie i jakość życia to walcie jak w dym!
POLECAM BARDZO!
Iza Świerad