Trening Samoobrony we Wrocławiu

oddech
ruch
transformacja

Mój trening samoobrony we wrocławiu i online

Oparty jest na solidnych fundamentach zdobytych dzięki 9 letniej karierze jako zawodnik Judo w Gwardii Wrocław oraz AZS-AWF Wrocław (z elementami japońskiego jujitsu), 10 letnią karierę jako capoerista (Polska – Brazylia), trening krav-maga – zapasy – kombat-kalaki (szkoła kaskedrów), treningów Bosku Gwardia Wrocław oraz indywidualnych treningów z brazylijskiego jiujitsu w Brazylii – Gracie Barra-Salvador Bahia oraz klubów Brazylijskiego juijitsu Wrocław-Łódź. Jestem certyfikowanym instruktorem sp. samoobrona AWF Wrocław. 

OBEZWŁADNIENIA

dynamika
+siŁa

orientacja
w przestrzeni

TECHNIKI KOPANIA

timing=
czas+dystans

techniki
obaleń

SKUTECZNA SAMOOBRONA we wrocławiu

Skuteczna samoobrona (kiedy to jest tylko możliwe) polega na uniknięciu zagrożenia, na umiejętnym dialogu i komunikacji z potencjalnym napastnikiem. Przy poczuciu zagrożenia, polega na zwinnej ucieczce, unikach i w ostateczności do użycia technik obezwładniających (jeśli to tylko możliwe nie robiąc krzywdy napastnikowi). Samoobrona, jak sama nazwa wskazuje, polega na umiejętnym akcie samo-obrony, obrony siebie i stworzenia pola bezpieczeństwa. Polega przede wszystkim na uniknięciu walki (która czasem jest efektem nieumiejętnej oceny sytuacji zagrożenia i dopuszczenia do głosu tej negatywnej strony naszego ego), najczęściej kiedy stajemy twarzą w twarz z potencjalnym przeciwnikiem, który jeszcze nie zrobił nam krzywdy, ale ma zamiar to zrobić. Kiedy już dojdzie do fizycznej obrony, skuteczność polega na jak najszybszym zaskoczeniu napastnika poprzez wykorzystanie treningu samoobrony tzw. „timingu” (wyczucia czasu, dystansu i sił dynamicznych) przy wykorzystaniu technik na czułe strefy ciała napastnika, na wyswobodzeniu się z ewentualnych chwytów i jeśli to możliwe – na ucieczce
Reakcja
100%
timing
100%
dynamika
100%
szybkość
100%
obalenia
100%
klincze
100%

Na treningu samoobrony
we Wrocławiu zdobędziesz

Większą pewność siebie, świadomość swoich granic i możliwości ruchowych ciała. Wzmocnisz swoje ciało, polepszysz kondycję, siłę oraz wytrzymałość. Nabierzesz szybkości i zwinności, nabierzesz lepszej orientacji w przestrzeni oraz poszerzysz zmysł percepcji. Nauczysz prawidłowej kontroli swojego oddechu oraz kontroli sytuacjach potencjalnego zagrożenia.