Trening Samoobrony we Wrocławiu

SAMOOBRONA TO
PSYCHOLOGIA,
MOŻLIWOŚCI RUCHOWE
I SKUTECZNOŚĆ

Na treningu samoobrony we Wrocławiu zdobędziesz:

  • Większą pewność siebie, świadomość swoich granic i możliwości ruchowych ciała;
  • Wzmocnisz swoje ciało, polepszysz kondycję, siłę oraz wytrzymałość;
  • Nabierzesz szybkości i zwinności,
  • Nabierzesz lepszej orientacji w przestrzeni oraz poszerzysz zmysł percepcji;
  • Nauczysz prawidłowej kontroli swojego oddechu 
  • Nauczysz się kontroli sytuacjach potencjalnego zagrożenia.

Trening samoobrony we wrocławiu to:

OBEZWŁADNIENIA

dynamika
+siŁa

orientacja
w przestrzeni

TECHNIKI KOPANIA

timing=
czas+dystans

techniki
obaleń

Mój trening samoobrony party jest na solidnych fundamentach zdobytych dzięki 9 letniej karierze jako zawodnik Judo w Gwardii Wrocław oraz AZS-AWF Wrocław (z elementami japońskiego jujitsu), 10 letnią karierę jako capoerista (Polska – Brazylia), trening krav-maga – zapasy – kombat-kalaki (szkoła kaskedrów), treningów Bosku Gwardia Wrocław oraz indywidualnych treningów z brazylijskiego jiujitsu w Brazylii – Gracie Barra-Salvador Bahia oraz klubów Brazylijskiego juijitsu Wrocław-Łódź. Jestem certyfikowanym instruktorem sp. samoobrona AWF Wrocław. 

Maciej Nikolczuk
Maciej Nikolczuk
2023-11-22
Jakub jest super fachowcem w dziedzinie oddechu jak i w treningach personalnych, ale również inspirującym motywatorem. Jego indywidualne podejście do moich celów i systematyczne wsparcie sprawiły, że osiągnięcie postawionych sobie celów stało się realne i satysfakcjonujące. W pełni polecam jego profesjonalizm oraz zaangażowanie w pomoc przy osiąganiu zdrowia i kondycji fizycznej.
Emilia Tura
Emilia Tura
2023-10-28
Świetne warsztaty oddechowe. Dzięki warsztatowi oddechowemu u Kuby zupełnie inaczej spojrzałam na to jak oddycham, szczególnie podczas wykonywania sesji masażu. Proste ćwiczenia sprawiły, że mój oddech bardziej wspiera mnie podczas mojej pracy. No łatwiej mi się oddycha 🙂 Kuba ma ogromną wiedzę, którą w zrozumiały, przystępny i ciekawy sposób przekazuje innym. Fajnie, że na warsztacie jest sporo miejsca na praktykę. Z całego serca polecam 🙂
Mateusz Strugała
Mateusz Strugała
2023-04-20
Od pewnego czasu korzystam z treningów oddechowych u Pana Jakuba. Trenuje boks zawodowo od wielu lat. Na codzień zmagam się z astmą, która utrudniała mi kontrole oddechu podczas treningów i walk. Dzięki naszym spotkaniom i systematycznym ćwiczeniom nastąpiła poprawa, dzięki której mam większa wydolność. Bardzo Polecam
Adam Przybyłek
Adam Przybyłek
2022-12-29
Do Jakuba trafiłem z polecenia. Jak się okazało to ten sam gość, którego artykuły w "Magazynie Góry" czytałem jakiś czas wcześniej myśląc sobie "o kurde ale facet ma wiedzę" ale jakoś chyba nie sądziłem, że taki poważny trener będzie zajmować się "zaawansowanym turystą" jakim zamierzam być. Chodzę po górach i zauważyłem jakim problemem jest oddech. A przecież nie powinien być. I tak się koło zamknęło, że trafiłem na trening do Jakuba. Wziął mnie - takiego amatora i zajął się na 120% profesjonalnie. I od jakiegoś czasu ciężko pracuję - widzę efekty i cele. Polecam szczerze.
Yenn
Yenn
2022-11-07
Kuba jest profesjonalistą z dużą wiedzą merytoryczną jak i praktyczną. Ma bardzo indywidualne podejście, co dla mnie osobiście było bardzo ważne. Wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na wszelkie pytania i jest zaangażowany. Poza tym jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Podczas praktyki udało mi się pogłębić świadomość oddechu i dzięki ćwiczeniom dużo łatwiej mi go "uspokoić", co bardzo pomaga w odstresowaniu i rozluźnieniu. Jestem wdzięczna za wspólne sesje, które były bardzo motywujące oraz za wszystkie cenne rady i dobre słowo, którymi się ze mną podzieliłeś. Jeszcze raz dzięki i prawdopodobnie do zobaczenia :))
Marta Dudycz
Marta Dudycz
2022-11-06
Z ciekawości doświadczenia czegoś nowego trafiłam do Jakuba. Na stan zdrowia nie narzekałam, spalam jak suseł. Do sprawy podeszłam bardzo poważnie bo nawet wzięłam urlop na ten czas. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze to był najdziwniejszy a zarazem najciekawszy urlop. Całkowicie podporządkowany zaleceniom Jakuba. Istne szaleństwo, po 2 tygodniach nagle okazuje się ze życie bez kawy jest możliwe, popołudniowe drzemki nie są konieczne, a wieczory twórcze. Samopoczucie jest rewelacyjne aż chce się więcej od życia. Piękno tych ćwiczeń polega na cierpliwości, wyciszeniu i systematyczności. Jeśli tego Ci brakuje w tym zabieganym, przebodzcowanym świecie polecam tego rodzaju zajęcia i to tylko z Jakubem !!!!
Jola Renia
Jola Renia
2022-11-01
Bardzo polecam Pana Jakuba. Przekazał mi dużo wiedzy na temat fizjologii oddechu i powoli wprowadzał w praktyczne ćwiczenia. Duża wiedza plus indywidualne podejście, to jest to czego potrzebowałam, aby przestawić swój oddech na nowe zdrowsze tory. Dziękuję Panie Jakubie.
Luiza Kowal
Luiza Kowal
2022-10-23
Bardzo dużo wiedzy przekazanej w prosty i ciekawy sposób, polecam.
Tomasz Szklanko
Tomasz Szklanko
2022-10-18
Trafiłem do Kuby po przeczytaniu "Przewagi Tlenowej", chciałem poznać niuanse fizjologii i nauczyć się ćwiczeń oddechowych w prawidłowy sposób - w kilku spotkaniach przerobiliśmy podstawy które następnie zaadaptowałem do swoich treningów na siłowni i ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach spędziłem tydzień w Szwajcarii, wędrując z ciężkim plecakiem i wspinając się na dwa czterotysieczniki. Zero problemów z kondycją, zero jakiejkolwiek zadyszki, wszedłem na szczyty bez wysiłku, oddychając nosem 🙂 techniki których uczy Kuba zostały zweryfikowane w realnych warunkach i okazały się niezastąpione dla każdego kto chce rozwijać swoją wydolność tlenową, polecam i zachęcam z pełnym przekonaniem 🙂
Agnieszka Krawczyk
Agnieszka Krawczyk
2022-09-04
Byłam uczestniczką warsztatu prowadzonego przez Kubę podczas Festiwalu Na Bosaka w Połczynie Zdroju. Trzydniowa kilkugodzinna ścieżka poprowadzona bardzo merytorycznie w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze. Miałam już spore pojęcie o ćwiczeniach oddechowych, ale jego zajęcia wiele wniosły do mojej praktyki. Kuba Gontarski jest pasjonatem, dzieli się swoim doświadczeniem i drogą, jaką przeszedł- to bardzo cenne.

Więcej rekomendacji

samoobrona dla kobiet
we Wrocławiu

Warto zwrócić uwagę na fakt występowania innowacyjnego rozwiązania, jakim jest ćwiczenia samoobrony przeznaczonej dla kobiet. Płeć piękna również może się bronić we własnym zakresie, dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu oraz ćwiczeniom, które poprawiają koordynację ruchową oraz przyśpieszają reakcję w sytuacjach kryzysowych. Kobieta, przy poczuciu zagrożenia nauczy się wprowadzić zwinną ucieczkę wraz z unikami, a w ostateczności technik obezwładniających, które nie zrobią krzywdy napastnikowi.

Do czego przydaje się umiejętność samoobrony u kobiet?

Głównym celem samoobrony dla kobiet jest uniknięcie walki z przeciwnikiem oraz jak najszybszym oddaleniu się z miejsca zdarzenia. Skuteczna samoobrona polega na zaskoczeniu napastnika przy wykorzystaniu technik, które wpływają na jego czułe strefy.

Nauka samoobrony dla kobiet pozwala na szybkie wyswobodzenie się z objęć napastnika oraz jego ewentualne obezwładnienie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Zdecydowanie warto podjąć naukę tego typu samoobrony, ponieważ pozwala ona na wyuczenie się odruchów, pozwalających na szybką reakcję w przypadku wystąpienia zagrożenia. Kobiety spotykające na swojej drodze osoby chcące im zagrozić, dzięki nauce samoobrony będą mogły skutecznie wykorzystać wszystkie przedmioty, które znajdą pod ręką jak np. torebka lub parasol, do obrony, nie ograniczając się tylko do gazu pieprzowego, paralizatora czy innych narzędzi i sprzętów do samoobrony.

Jak wygląda kurs samoobrony dla kobiet we Wrocławiu?

Standardowa nauka samoobrony obejmuje także elementy walki z napastnikiem. W przypadku treningu samoobrony kobiet, jest to głównie wyuczenie technik wyswobodzenia się z niechcianych objęć pod wykorzystania podręcznych przedmiotów do unieruchomienia napastnika, co skutkuje zyskaniem czasu na ucieczkę i odnalezienie pomocy. Warto więc zainwestować we własny rozwój i rozpocząć naukę samoobrony dla kobiet. Dzięki temu płeć piękna także może poczuć się bezpieczna i niezależna niemalże w każdej sytuacji, jaka może przydarzyć się nawet podczas powrotu do domu.

SKUTECZNA SAMOOBRONA
we wrocławiu

Skuteczna samoobrona (kiedy to jest tylko możliwe) polega na uniknięciu zagrożenia, na umiejętnym dialogu i komunikacji z potencjalnym napastnikiem. Przy poczuciu zagrożenia, polega na zwinnej ucieczce, unikach i w ostateczności do użycia technik obezwładniających (jeśli to tylko możliwe nie robiąc krzywdy napastnikowi). Samoobrona, jak sama nazwa wskazuje, polega na umiejętnym akcie samo-obrony, obrony siebie i stworzenia pola bezpieczeństwa. Polega przede wszystkim na uniknięciu walki (która czasem jest efektem nieumiejętnej oceny sytuacji zagrożenia i dopuszczenia do głosu tej negatywnej strony naszego ego), najczęściej kiedy stajemy twarzą w twarz z potencjalnym przeciwnikiem, który jeszcze nie zrobił nam krzywdy, ale ma zamiar to zrobić. Kiedy już dojdzie do fizycznej obrony, skuteczność polega na jak najszybszym zaskoczeniu napastnika poprzez wykorzystanie treningu samoobrony tzw. „timingu” (wyczucia czasu, dystansu i sił dynamicznych) przy wykorzystaniu technik na czułe strefy ciała napastnika, na wyswobodzeniu się z ewentualnych chwytów i jeśli to możliwe – na ucieczce