Trening Samoobrony we Wrocławiu

SAMOOBRONA TO
PSYCHOLOGIA,
MOŻLIWOŚCI RUCHOWE
I SKUTECZNOŚĆ

Mój trening samoobrony we wrocławiu i online

Oparty jest na solidnych fundamentach zdobytych dzięki 9 letniej karierze jako zawodnik Judo w Gwardii Wrocław oraz AZS-AWF Wrocław (z elementami japońskiego jujitsu), 10 letnią karierę jako capoerista (Polska – Brazylia), trening krav-maga – zapasy – kombat-kalaki (szkoła kaskedrów), treningów Bosku Gwardia Wrocław oraz indywidualnych treningów z brazylijskiego jiujitsu w Brazylii – Gracie Barra-Salvador Bahia oraz klubów Brazylijskiego juijitsu Wrocław-Łódź. Jestem certyfikowanym instruktorem sp. samoobrona AWF Wrocław. 

OBEZWŁADNIENIA

dynamika
+siŁa

orientacja
w przestrzeni

TECHNIKI KOPANIA

timing=
czas+dystans

techniki
obaleń

SKUTECZNA SAMOOBRONA we wrocławiu

Skuteczna samoobrona (kiedy to jest tylko możliwe) polega na uniknięciu zagrożenia, na umiejętnym dialogu i komunikacji z potencjalnym napastnikiem. Przy poczuciu zagrożenia, polega na zwinnej ucieczce, unikach i w ostateczności do użycia technik obezwładniających (jeśli to tylko możliwe nie robiąc krzywdy napastnikowi). Samoobrona, jak sama nazwa wskazuje, polega na umiejętnym akcie samo-obrony, obrony siebie i stworzenia pola bezpieczeństwa. Polega przede wszystkim na uniknięciu walki (która czasem jest efektem nieumiejętnej oceny sytuacji zagrożenia i dopuszczenia do głosu tej negatywnej strony naszego ego), najczęściej kiedy stajemy twarzą w twarz z potencjalnym przeciwnikiem, który jeszcze nie zrobił nam krzywdy, ale ma zamiar to zrobić. Kiedy już dojdzie do fizycznej obrony, skuteczność polega na jak najszybszym zaskoczeniu napastnika poprzez wykorzystanie treningu samoobrony tzw. „timingu” (wyczucia czasu, dystansu i sił dynamicznych) przy wykorzystaniu technik na czułe strefy ciała napastnika, na wyswobodzeniu się z ewentualnych chwytów i jeśli to możliwe – na ucieczce

Na treningu samoobrony we Wrocławiu zdobędziesz

  • Większą pewność siebie, świadomość swoich granic i możliwości ruchowych ciała;
  • Wzmocnisz swoje ciało, polepszysz kondycję, siłę oraz wytrzymałość;
  • Nabierzesz szybkości i zwinności, nabierzesz lepszej orientacji w przestrzeni oraz poszerzysz zmysł percepcji;
  • Nauczysz prawidłowej kontroli swojego oddechu oraz kontroli sytuacjach potencjalnego zagrożenia.

Postaw na samoobronę
dla kobiet we Wrocławiu

Warto zwrócić uwagę na fakt występowania innowacyjnego rozwiązania, jakim jest ćwiczenia samoobrony przeznaczonej dla kobiet. Płeć piękna również może się bronić we własnym zakresie, dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu oraz ćwiczeniom, które poprawiają koordynację ruchową oraz przyśpieszają reakcję w sytuacjach kryzysowych. Kobieta, przy poczuciu zagrożenia nauczy się wprowadzić zwinną ucieczkę wraz z unikami, a w ostateczności technik obezwładniających, które nie zrobią krzywdy napastnikowi.

Do czego przydaje się umiejętność samoobrony u kobiet?

Głównym celem samoobrony dla kobiet jest uniknięcie walki z przeciwnikiem oraz jak najszybszym oddaleniu się z miejsca zdarzenia. Skuteczna samoobrona polega na zaskoczeniu napastnika przy wykorzystaniu technik, które wpływają na jego czułe strefy.

Nauka samoobrony dla kobiet pozwala na szybkie wyswobodzenie się z objęć napastnika oraz jego ewentualne obezwładnienie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Zdecydowanie warto podjąć naukę tego typu samoobrony, ponieważ pozwala ona na wyuczenie się odruchów, pozwalających na szybką reakcję w przypadku wystąpienia zagrożenia. Kobiety spotykające na swojej drodze osoby chcące im zagrozić, dzięki nauce samoobrony będą mogły skutecznie wykorzystać wszystkie przedmioty, które znajdą pod ręką jak np. torebka lub parasol, do obrony, nie ograniczając się tylko do gazu pieprzowego, paralizatora czy innych narzędzi i sprzętów do samoobrony.

Jak wygląda kurs samoobrony dla kobiet we Wrocławiu?

Standardowa nauka samoobrony obejmuje także elementy walki z napastnikiem. W przypadku treningu samoobrony kobiet, jest to głównie wyuczenie technik wyswobodzenia się z niechcianych objęć pod wykorzystania podręcznych przedmiotów do unieruchomienia napastnika, co skutkuje zyskaniem czasu na ucieczkę i odnalezienie pomocy. Warto więc zainwestować we własny rozwój i rozpocząć naukę samoobrony dla kobiet. Dzięki temu płeć piękna także może poczuć się bezpieczna i niezależna niemalże w każdej sytuacji, jaka może przydarzyć się nawet podczas powrotu do domu.